Sony Alpha A7 II Ocena produktu:

od 4599,00 PLN

oszczędzasz do 43%

 • Producent: Sony
 • Kategoria: Aparaty cyfrowe
 • Rozdzielczość: 24.3 Mpx
 • Przekątna ekranu: 3.0 "
 • Ogniskowa min: 42
 • Ogniskowa max: 105
 • Stabilizator obrazu: brak
 • Nagrywanie filmów: 1920 x 1080 (Full HD)
 • Wizjer: tak
 • Nośnik danych: karta SD
 • Balans bieli: fluorescencyjny, auto, zachmurzenie, cień, światło dzienne, żarówka, podwodny
 • Czułość: 50, 100, 200, 6400, 25600, 51200
 • Format zapisu zdjęć: RAW, JPEG
Oferty (6)
Opis produktu
Dzięki 5-kierunkowemu systemowi stabilizacji obrazu pełnoklatkowy korpus α7 II łączy wyjątkowo wysoką jakość obrazu z unikatową łatwością fotografowania i filmowania z ręki.
5-kierunkowy system stabilizacji obrazu
Aparat α7 II kompensuje pięć rodzajów drgań, które mogą wystąpić przy fotografowaniu i filmowaniu z ręki. Bardzo powiększa to przystępne środki wyrazu. Obfita sprawność kompensacji — 4,5 stopnia przysłony — pozwala utrwalać odległe obiekty, uzyskać szczegółowe ujęcia z wyjątkowo minimalnej odległości czy rejestrować sceny nocne.
Współpraca z szerokim wachlarzem obiektywów
Nowy 5-kierunkowy system stabilizacji obrazu doskonale upraszcza fotografowanie i nagrywanie z ręki. Kompensuje drgania przy korzystaniu z szczególnie wielu obiektywów. Zaimplementowane w modelu α7 II mocowanie typu E charakteryzuje się małą odległością pomiędzy tylnym pierścieniem obiektywu a przetwornikiem obrazu. W praktyce oznacza to możliwość korzystania z zróżnicowanych obiektywów.
trafna współpraca z każdym obiektywem α
Na korpusie α7 II możesz bez obaw zamontować każdy posiadany obiektyw z mocowaniem typu E, a po zaimplementowaniu adekwatnego adaptera — także z mocowaniem typu A. Aparat samoczynnie rozpoznaje model obiektywu i dobiera stosowne cechy rejestracji obrazu oraz sposób działania 5-kierunkowego systemu stabilizacji obrazu. Jeśli używasz obiektywu z mocowaniem rodzaju E zaopatrzonego w optyczny stabilizator obrazu (OSS), aparat α7 II wykorzystuje oba systemy stabilizacji: w obiektywie i w korpusie.
wydajny system Fast Hybrid AF
Nowo lepszy system Fast Hybrid AF zapewnia bardzo dużą prędkość reakcji, dokładne przewidywanie i pokrycie szerokiej strefy — a w rezultacie bezusterkowe ustawianie i śledzenie ostrości. Należy do najszybszych systemów spotykanych w korpusach z pełnoklatkową matrycą. Działa o 30 szybciej aniżeli w modelu α7. Dokładnie przewiduje ruch obiektów i pozwala na utrzymanie na nich ostrości.
AF w płaszczyźnie ogniskowej oparty na detekcji fazy w obiektywach z mocowaniem A
Model α7 II jest wyekwipowany w system AF w płaszczyźnie ogniskowej oparty na detekcji fazy, który działa choćby po zamontowaniu obiektywu z mocowaniem typu A z wykorzystaniem specjalnego adaptera LAEA3(LA-EA1). Pozwala to na użycie szerokiego zakresu AF, wysokiej prędkości reakcji, skrupulatnego systemu śledzenia i wyjątkowo dobrych atrybuty optycznych obiektywów z mocowaniem typu A.
24,3-megapikselowy, pełnoklatkowy przetwornik obrazu Exmor™ CMOS
Przetwornik obrazu rejestruje przepięknie wyglądające, 24,3-megapikselowe obrazy, które znamionują się wysoką jakością choćby w samych rogach kadru. Dzięki jego bardzo szerokiemu zakresowi dynamicznemu uzyskasz niski poziom szumów i zaskakująco bogate, subtelne przejścia tonalne. Nad wyraz realistyczny wygląd każdej sceny to owoc wprowadzonych poprzez Sony innowacji, które pozwalają staranniej uchwycić detale.
Procesor obrazu BIONZ X™
Procesor obrazu BIONZ X realizuje swoje zadania w czasie rzeczywistym i wiernie odwzorowuje faktury i detale — tak jak widzi je nieuzbrojone oko. Dzięki połączeniu go z układem scalonym o dużej skali integracji, który skraca przetwarzanie obrazu, uzyskuje się bardziej naturalne szczegóły, obszerniejszy realizm fotografii i filmów, pełniejsze przejścia tonalne i mniejszy poziom szumów.
Obsługuje 14-bitowy format RAW bez kompresji
Nowa zgodność z 14-bitowym formatem RAW bez kompresji pozwala na dobór trafnego formatu dostosowanego do potrzeb. Kamera gwarantuje wspaniałą jakość przejść tonalnych umożliwiającą zmaksymalizowanie korzyści wynikających z zastosowania szerokiego zakresu dynamicznego przetwornika obrazu.
potężna pokrywa ze stopu magnezu
Dla zapewnienia niezawodnej pracy w terenie korpus łączy nieduże wymiary i wagę z mocną konstrukcją. Jego góra i przód, a także wewnętrzny szkielet są produkowane ze niesprężystego stopu magnezu — nad wyraz lekkiego, a przy tym wytrzymałego i stabilnego w wykorzystywaniu.
Wytrzymałe mocowanie obiektywu
umocniona konstrukcja i obszerniejsza sztywność gniazda na obiektyw zezwalają na bezpieczny montaż nawet wielkich i ciężkich obiektywów — takich jak superteleobiektywy czy modele przeznaczone do nagrywania filmów.
lepszy uchwyt i spust migawki
kształt i wysokość uchwytu na korpusie pomagają w pewniejszym trzymaniu aparatu nawet przy pracy z wielkim obiektywem. Pozwalająskuteczniej posługiwać się pokrętłami i przyciskiem spustu migawki. Sam spust migawki ma aktualnie nowy kształt i jest przesunięty ku przodowi. Upraszcza to naturalne realizowanie fotografii i uniknięcie poruszenia obrazu.
Ekspresywne filmy z lekkiego korpusu
Choć korpus α7 II ma minimalne wymiary, doświadczony filmowiec prędko odkryje jego pokaźny potencjał. Aparat pozwala bowiem na nagrywanie materiału, który będzie urzekać jakością obrazu i dźwięku, filmów z miękko rozmytym tłem i szczególnie wyraźnymi szczegółami. Wielka czułość zapewnia żywy obraz choćby przy nagrywaniu ciemnych scen. Wachlarz twórczych możliwości powiększają na dodatek profile obrazu i tryby P/A/S/M.
Kontrastowy wizjer XGA OLED TruFinder™ o wysokiej rozdzielczości
Wygoda i komfort obsługi to pomiędzy innymi zasługa idealnego wizjera. Wyświetlany w nim obraz uwzględnia wszystkie wybrane ustawienia aparatu — pozwala zatem obejrzeć zdjęcie jeszcze przed jego wykonaniem. Uzupełniającą zaletę stanowi innowacyjny system optyczny z 3 soczewkami, który gwarantuje bogate przejścia tonalne i szczególnie wielki kontrast.
zrównoważony obraz w wizjerze
Stabilizacji może być również poddawany obraz w wizjerze i na ekranie LCD. Podgląd w takim trybie jest możliwy po wciśnięciu do połowy spustu migawki, przy rozszerzaniu obrazu i w podczas filmowania. Upraszcza to pracę nad kompilacją i ustawianie ostrości przy zdjęciach z użyciem teleobiektywu albo obiektywu do makrofotografii.
Funkcja śledzenia ostrości
sprawne utrzymywanie ostrości na ruchomych obiektach to efekt udoskonaleń w systemie śledzenia ostrości. Dzięki uwzględnieniu dodatkowych informacji ze sceny system ten dobiera i wykorzystuje trafne pole AF — gwarantując efektywne, stabilne ustawianie ostrości. Istotnie lepsze wykrywanie i śledzenie ruchomych obiektów to także zasługa naszej zaawansowanej, firmowej technice analizy obrazu.
Technologie reprodukcji szczegółów i kompensacji dyfrakcji
technologia reprodukcji szczegółów gwarantuje wierniejsze odwzorowanie detali obrazu. Technologia kompensacji dyfrakcji udoskonala jakość detali podczas fotografii przy solidnie przymkniętej przysłonie obiektywu.
Strefowe osłabianie szumów
System strefowej redukcji szumu analizuje zawartość obrazu i stosownie dzieli go na strefy (takie jak krawędzie, faktury i obszary o jednolitym kolorze, jak niebo), by następnie polikwidować z nich szum właściwie dostosowaną metodą. W wyniku czego uzyskuje się zauważalne obniżenie poziomu zakłóceń — i pokaźnie czystszy obraz.
Profile obrazu
Przed dokonaniem nagrania można skorygować takie aspekty wyglądu filmu, jak przejścia tonalne, kolorystyka i szczegółowość obrazu. Wybrane właściwości można zapisać wraz z innymi ustawieniami jako profil. Urządzenie zezwala na zapis siedmiu takich profilów.
Ustawienie gamma S-Log2
To wykonane poprzez Sony ustawienie krzywej gamma, używane w mistrzowskich kamerach wideo, 13-krotnie powiększa zakres dynamiczny, wzbogaca przejścia tonalne i zapobiega prześwietlaniu świateł oraz niedoświetlaniu cieni. Korekta kolorystyki w postprodukcji zapewni śladowy poziom szumów i nieprzeciętną szczegółowość obrazu, a w konsekwencji pozwoli na zastosowanie przeróżnych form wyrazu.
Kod czasowy / Bity użytkownika
Ta funkcja pozwala na dobór ustawienia „Rec Run'', przy którym kod czasowy zwiększa się tylko w czasie nagrywania, i „Free Run'', przy którym kod czasowy powiększa się stale. Dodatkowo można wybrać zapis z kompensacją kodu czasowego (drop frame) lub bez kompensacji (non drop frame). Aparat α7 II zezwala na ponadto reprodukcję czystego sygnału HDMI z osadzonym kodem czasowym.
Wyjście „czystego'' sygnału HDMI
Dzięki złączu HDMI realne jest przesyłanie w czasie rzeczywistym sygnału Full HD na duży wyświetlacz zewnętrznego monitora. Ta funkcja pozwala na nagrywanie filmu bez kompresji na urządzenie zewnętrzne, bez nakładania na obraz informacji o ujęciu.
skrupulatnie zaprojektowany system obsługi
elementy sterujące zoptymalizowano w taki sposób, aby umożliwić prędkie, instynktowne zmienianie ustawień podczas podglądu obrazu w wizjerze. Skorygowano położenie i działanie przedniego i tylnego pokrętła, dzięki temu stały się one komfortowojsze w użyciu. W rezultacie obecny system obsługi przewyższa nawet rozwiązania z poprzednich modeli α7.
Łatwa personalizacja przycisków
standardowe funkcje wielu przycisków możesz zmienić na takie, z których korzystasz z zasady. Dzięki temu obsługa aparatu stanie się wygodniejsza i bardziej instynktowna. Do 10 przycisków można łącznie przypisać 56 funkcji.
komfortowy, uchylny ekran LCD
realizowanie fotografii z nietypowych perspektyw pozwala na ruchomy ekran LCD, który można odchylić o mniej więcej 107° w górę i 41° w dół. W połączeniu z lekkością i użytecznością całego urządzenia gwarantuje on znacznie obszerniejsze możliwości wykonywania zdjęć. Wyświetlany obraz pozostaje poprawnie widoczny nawet w pełnym słońcu: dzięki technologii WhiteMagic jego jasność jest niemal dwukrotnie obszerniejsza niżeli w charakterystycznych wyświetlaczach.
System ochrony przed kurzem i warstwa
Aby na zdjęciach nie pojawiały się brzydkie plamy, filtr optyczny na matrycy jest pokryty specjalną powłoką antystatyczną, która przeciwdziała osadzaniu się kurzu i wilgoci w czasie wymiany obiektywów. Oprócz tego aparat jest wyekwipowany w mechaniczny system ochrony przed kurzem. Po włączeniu trybu czyszczenia wprowadza on przetwornik obrazu w intensywne wibracje i powoduje odrywanie się drobinek kurzu osadzonych na filtrze.
Sterowanie i udostępnianie jednym dotknięciem
Sterowanie jednym dotknięciem umożliwia wykorzystanie smartfonu lub tabletu jako wizjera, a także pilota aparatu cyfrowego. Udostępnianie jednym dotknięciem pozwala przesyłać zdjęcia i filmy z aparatu. W obu przypadkach, instalując aplikację PlayMemories Mobile na smartfonie lub tablecie z technologią NFC i systemem operacyjnym Android, unikniesz nieprzystępnego konfigurowania i nawiążesz łączność bezprzewodową — starczy przyłożyć urządzenie do kamery. Sterując aparatem za pomocą smartfona, możesz wykonywać fotografie z nietypowych, niełatwych do uzyskania perspektyw albo fotografować się z grupą przyjaciół i od razu przesyłać fotografie do smartfona, aby udostępniać je w serwisie społecznościowym. Nie masz NFC? Żaden problem. Urządzenia można sparować ręcznie.
Serwis PlayMemories Camera Apps™ www.sony.net/pmca
Serwis z aplikacjami PlayMemories Camera Apps pozwala wzbogacać komplet funkcji aparatu dodatkowymi możliwościami. Zwiększają one swobodę twórczej ekspresji, zupełnie jak dodatkowe obiektywy i akcesoria.
Wieloklatkowa redukcja szumów
Ten tryb istotnie osłabia szumy i rozszerza czułość przy fotografowaniu ciemnych scen bez statywu ani lampy błyskowej. Jego działanie polega na łączeniu czterech zdjęć w jeden obraz. Osłabieniu ulega także rozmycie obrazu spowodowane drganiami aparatu, rozszerza się natomiast szczegółowość obrazu i poziom kontrastu.
Obsługa w konwerterze Capture One Express (dla Sony)
Capture One Express (dla Sony) to jeden z najkorzystniejszych konwerterów plików RAW na świecie. Odwzorowuje precyzyjność odcieni i niezwykły poziom szczegółów. To zintegrowane rozwiązanie z możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb łączy w sobie funkcję zarządzania zasobami cyfrowymi i wszystkie potrzebne narzędzia do regulacji z szybkością i krótkim czasem reakcji. * Wszelkie zapytania dotyczące zakupu i stosowania rozwiązań Capture One i pomocy w tym zakresie należy kierować do firmy Phase One.
fotografie w tempie 5 kl./s z automatyką ostrości/ekspozycji i śledzeniem ostrości
Kiedy fotografowany obiekt prędko się porusza, do uchwycenia najważniejszego momentu na ostrej, należycie naświetlonej fotografii można zastosować tryb fotografii seryjnych z szybkością 5 kl./s. W tym trybie działa również automatyka ostrości i ekspozycji. Ulepszony algorytm dokładnie przewiduje ruch obiektów i zezwala na utrzymanie na nich ostrości choćby w czasie fotografii seryjnych.
Format XAVC S: profesjonalna jakość zapisu
Aby uzyskać najwyższą realną jakość i niepokaźny poziom zakłóceń, można nagrywać obraz w formacie XAVC S, będącym adaptacją mistrzowskiego formatu XAVC 4K/HD. Pozwala on na zapis filmów Full HD (1920 x 1080) przy przepływności 50 Mb/s (60p/50p, 30p/25p, 24p), z dźwiękiem Linear PCM.
produkt
producent
Kod producenta
ILCE7M2B.CEC
EAN
4548736001701
dane podstawowe
Alpha
Czarny
Lampa błyskowa
Gorąca stopka
samoczynny
Błysk wypełniający
Redukcja czerwonych oczu
Synchronizacja z długim czasem ekspozycji
Włączona
Wyłączona
Przetwornik obrazu Fizyczne
Magnezowy korpus
odporna na kurz
odporna na zachlapania
Obiektyw Zapis danych Balans bieli
automatyczny
Chmury
Cień
Lampa błyskowa
Pod wodą
Światło dzienne
Świetlówki
Ustawienia wg skali Kelvin
Wolfram
Funkcje
Centralnie ważony
Punktowy
Wielosegmentowy
Automatyka
Automatyka programowa z fleksją programu (P)
Automatyka z preselekcją czasu (S)
Automatyka z preselekcją przysłony (A)
Film
Ręczna Ekspozycja (M)
Ciągły AF
Pojedynczy AF (S-AF)
Czarno-biały
Pejzaż
Portret
Sceny nocne
Zachód słońca
10 sekund
2 sekundy
Tak
Czarno-biały
Sepia
technologiczne
W zależności od lampy błyskowej
W zależności od lampy błyskowej
Akumulator Li-Ion
Akumulator jonowo-litowy
przewód USB
Pasek na ramię
Podgląd zdjęc
Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
wariant gwarancji
Producenta
informacje o gwarancji producenta
Telefony:
801 382 462
Opis:
Infolinia Sony – natychmiastowa pomoc i porada: 801 382 462Wsparcie serwisowe i gwarancja:https://services.sony.pl/support/pl/warranty

Podobne produkty w kategorii Aparaty cyfrowe