• Producent: Scholar
  • Kategoria: Archeologia, etnologia
  • ISBN: 9788373835825
  • Oprawa: twarda
  • Autor: Lewicki Zbigniew
  • Wydawnictwo: Scholar
  • Ilość stron: 949
  • Rok wydania: 2012
Era konsolidacji stanowi kontynuację dwóch poprzednich tomów, Ery tworzenia i Ery sprzeczności. Obejmuje okres od wydarzeń politycznych i społecznych Wojny Secesyjnej aż po zakończenie walk II wojny światowej. W tym czasie Stany Zjednoczone z jednej strony przechodziły proces konsolidacji wewnętrznej, z drugiej zaś ostrożnie i powoli stawiały pierwsze kroki na scenie globalnej. Ogromne znaczenie dla obu tych kwestii miał gwałtowny rozwój gospodarczy kraju, przynajmniej do nadejścia znacznego Kryzysu i krachu na giełdzie w 1929 r.
Okres międzywojenny to zarazem czas, gdy literatura amerykańska wniosła decydujący wkład w kształtowanie się modernizmu, a estetyka nowo powstającej sztuki filmowej kształtowała się typowo w Hollywood. Po przejściu poprzez niełatwy okres konsolidacji Stany Zjednoczone stały się gotowe do objęcia roli hegemona światowego i do określania kierunków rozwoju sztuki współczesnej.
Poprzedni tom Historii cywilizacji amerykańskiej – Era sprzeczności – otrzymał Nagrodę I stopnia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
„Opracowanie Lewickiego różni się od wszelkich polskich prac dotyczących historii Ameryki (...) Lewicki nie opisuje historii Ameryki – on ją maluje, posługując się językiem żywym i wciągającym, łącząc erudycję z pasją". Z recenzji Ery tworzenia prof. Jolanty A. Daszyńskiej
Zbigniew Lewicki ma w swym dorobku publikacje z dziedziny polityki zagranicznej i wewnętrznej Stanów Zjednoczonych i literatury i kultury amerykańskiej. Aktualnie jest profesorem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie kieruje Instytutem Stosunków Międzynarodowych i Katedrą Amerykanistyki.

Podtytuł: Era konsolidacji 1861-1945
ISBN: 9788373835825
Kod paskowy: 9788373835825
Autorzy: Lewicki Zbigniew
Wydanie: 1
Rok wydania: 2012
Kod wydawcy: 20012
Tytuł tomu: Era konsolidacji
ilość tomów: 4
Numer kolejny tomu: 3
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 949
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.0x24.0cm
Głębokość (mm): 55
Waga: 1.6
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Podobne produkty w kategorii Archeologia, etnologia