• Producent: Cass film
  • Kategoria: Bajki

SłowikTa historia wydarzyła się w Chinach sporo lat temu. Pałac cesarza był najwspanialszym pałacem na świecie i cały zrobiony z najdelikatniejszej porcelany. Ogród cesarza rozciągał się tak daleko, że sam ogrodnik nie wiedział gdzie się kończy.

Zamieszkiwał go niepokaźny, szary słowik, lecz jego piosenki były tak cudowne i radosne, że cały świetny ogród cesarza wyglądał przy nich trochę smutno. I to wyjątkowo dręczyło cesarza, więc pewnego dnia.Kalosze szczęściaNasza historia inicjuje się w Danii, a staranniej na kolacji u pewnego porucznika.

Pod drzwi jego domu młoda, niedoświadczona wróżka zostawia magiczne kalosze, które spełniają życzenia. Kalosze wprawiają w ruch linię wydarzeń, które prędko wymykają się spod kontroli. Uczeń cofa się do epoki Wikingów, sierżant staje się poetą, a wartownik porucznikiem.

A niewiele znacząca wróżka przekonuje się, że spełnianie życzeń może skończyć się katastrofą.Głupi JasioW pewnym królestwie żył król, który chciał znaleźć męża dla córki. Problem w tym, że księżniczka mogła wybierać jedynie wśród kandydatów, których akceptował jej ojciec.

Wszyscy okazali się niezwykle nudni. Tak więc konkurs o jej rękę został powiększony na wszelkich zwykłych obywateli. I tak księżniczka wybrała sobie Jasia. Lecz wszyscy uważali, że jest głupi. Dla niej najważniejsza była jego szczerość, poczucie humoru i duże serce.

Podobne produkty w kategorii Bajki