• Producent: Cass film
  • Kategoria: Bajki
  • Nośnik: DVD
Box mieści dwie płyty DVD:
Pippi Langstrumpf
Pippi Langstrumpf to tytułowa bohaterka książki szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren, na podstawie której powstał serial o przygodach dziewięcioletniej dziewczynki. Pippi mieszka w drobnym miasteczku w willi Śmiesznotce jedynie z małpką Panem Nilssonem oraz koniem o imieniu Wujek Alfred. Idealnie sobie radzi bez pomocy dorosłych. Ma wielką torbę złotych monet, głowę pełną pomysłów i wyjątkowo pogodne usposobienie. Jej zachowanie i wypowiedzi nieraz obnażają wady dorosłych. Pippi natomiast, mimo ciągle popełnianych niezręczności i skłonności do niesamowitego fantazjowania, za każdym razem kieruje się prawidłowem innych. To opowieść pełna humoru, zabawy i przygód.
Pippi Langstrumpf przyjeżdża na piegowatym koniu do miasteczka. Wraz ze swoją małpką Panem Wilsonem, zamieszkuje w willi Śmiesznotce. Wyjątkowo szybko zaprzyjaźnia się z dziećmi Tommim i Anniką. Ma torbę wypełnioną złotymi monetami, za które może nabyć wszystko, a co najważniejsze: cukierki i zabawki. Przeżywa niemało zabawnych przygód: walczy z policjantami i ze złodziejami, ujawniając przy tym swoją niebywałą siłę, pływa tratwą i lata balonem. Wciąż coś psoci, nie potrafiąc zachowywać się jak inne dzieci. W końcu przypływa po nią dawno niewidziany tata. Czy Pippi odpłynie razem z nim? Wersja zremasterowana
Emil ze Smalandii
Serial o największym psotniku ze Smalandii - psotniku, który jednak nie jest chuliganem i nie daje złego przykładu młodemu widzowi. Emil stawia czoła wyzwaniom zwykłej szarej rzeczywistości, ubarwiając ją swoimi pomysłami.
Emil niejednokrotnie ponosi konsekwencje swojej ciekawości świata i nie zawsze do końca przemyślanych poczynań. Wszystko to składa się na zabawną całość.
Film "Emil ze Smalandii" może śmiało obejrzeć każde dziecko - nawet najmłodsze. Emil może stać się nieprzeciętnym kompanem i sprawić, iż na twarzy nie tylko najmłodszych widzów pojawi się uśmiech - także uśmiech sympatii dla tego śladowego urwisa.

Podobne produkty w kategorii Bajki