• Producent: Howa
  • Kategoria: Broń myśliwska

Howa 1500 Varmint Hogue.308 Win to japoński repetier wyekwipowany w varmintowską lufę kutą na zimno zapewniającą skupienie poniżej 1 MOA na dystansie 100 jardów.

Howa 1500 Varmint ja sztucer powtarzalny o nowoczesnej konstrukcji, wysokich parametrach skupienia oraz bardzo ciekawej cenie.

W karabinie zastosowaną ciężką varmintowską lufę o średnicy 21 mm kutą na zimno, zapewniającą niskie poziomyń wibracji i szczególnie prawidłowe skupienie. Lufa o długości 610 mm zagwarantuje sztywność całej konstrukcji. Wysoką jakość i precyzję sztucera potwierdza gwarancja celności Howa. Firma dla fabrycznej amunicji rodzaju Match gwarantuje skupienie minimum 1 MOA/ 100 m, a po odpowiednim doborze lub elaboracji amunicji choćby 0,5 MOA.

Wysoką kulturę pracy gwarantuje czterotaktowy zamek ślizgowo-obrotowy, działający w sposób cichy i płynny. Za precyzję strzału odpowiada dostosowywany, dwustopniowy mechanizm spustowy typy H.A.C.T., z możliwości regulacji ciężaru spustu (2,5-3,8 funta) i wyjątkowo wyczuwalną i płynną pracą eliminującą zrywanie strzału. W karabinie użyto trzypozycyjny bezpiecznik, pozwalający na rozładowanie repetiera jeszcze w pozycji pośredniej- zabezpieczonej.

Do prędkiego i wygodnego przeładowania służy profilowana dźwignia z powiększoną gałką Sztucer ma plastikowe łoże firmy Hogue, pokryte przeciwpoślizgową gumą na całej powierzchni, co zwiększa kontrolę i stabilność składu. Kolba zakończona jest miękką gumową stopką doskonale absorbującą odrzut po strzale. Na górnej części komory zamkowej znajdują się otwory na szynę montażową optyki. Stały magazynek o pojemności 5 nabojów można zastąpić wersją wymienną po zakupie stosownego zestawu konwersyjnego.

Karabin przeznaczony jest do polowania na grubą zwierzynę oraz strzelania długodystansowego.

Podobne produkty w kategorii Broń myśliwska