• Producent: Sabatti
  • Kategoria: Broń myśliwska

Sztucer SABATTI Saphire Synt. Kal. 308 Win to nowy włoski repetier z przyspiesznikiem, z systemem wymiennej lufy produkowanej w technice MMR.

Łoże karabinu wytwarzano z polimeru niepodatnego na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne.

Sztucer ma pojedynczy spust z przyspiesznikiem. Czterotaktowy zamek obrotowo-ślizgowy z komorą nabojową wytwarzano ze stali chromowo-niklowej odkuwanej na gorąco i utwardzaną cieplnie oraz chemicznie.

Pływająca lufa powstała z kutej na zimno ze stali AISI 4140 (42CrMo4), zapewniającą precyzję i długą żywotność. Gwintowanie Multiradial Rifling (MMR) poprawia precyzyjność i gwarantuje żywotność, proste czyszczenie i wyższą szybkość pocisków. Gwintowane przedłużenie lufy ze stali NiCrMo poddano hartowaniu i odpuszczaniu specjalnym procesem, w celu zwiększenia twardości i wytrzymałości na udar.

Zamek składa się z trzech części: głowicy, korpusu i uchwytu. Umożliwiło to staranniejsze wytwarzanie części, wykorzystywanie najróżniejszego gatunku stali, a także obróbki cieplnej w oparciu o wymagane parametry mechaniczne. Zamek pracuje nad wyraz płynnie, a jego ruchoma głowica zagwarantuje kontakt na wszelkich 3 występach, rozszerzając precyzję i kulturę pracy.

Kolba zakończona gumową stopką, ograniczającą energię odrzutu. W zestawie wypinany jednorzędowy magazynek na 4 naboje. Sztucer wykorzystuje otwarte przyrządy celownicze o stałej nastawie.

Do montażu optycznych przyrządów celowniczych służą dwie szyny Picatinny.