• Producent: LIFESCAN
  • Kategoria: Glukometry

Glukometr OneTouch Select Plus System monitorujący stężenie glukozy we krwi OneTouchSelect® Plus jest prosty w obsłudze, zapewniając pacjentom właściwą równowagę między łatwością wykorzystywania, a interpretacją otrzymanych wyników.

Komunikat wskaźnika zakresu pomiaru w glukometrze One Touch Select jest samoczynnie wyświetlany wraz z rezultatem pomiaru, wskazując stosowny kolorowy pasek, dzięki czemu pacjent wie, czy musi podjąć działanie.

System ma fabrycznie skonfigurowane zakresy „Ogólne" i zakresy „Około posiłkowe", które mogą być ustawione przez pacjenta w dowolnym momencie w celu uwzględnienia jednostkowego zakresu docelowego stężenia glukozy.

System nie wymaga kodowania; podaje staranny wynik pomiaru w ciągu kilku sekund. Dzięki niewielkim rozmiarom i stylowemu wyglądowi glukometr OneTouch Select® Plus jest dyskretny, a podświetlenie ekranu usprawnia odczyt wyników.

w dodatku intuicyjne menu glukometru jest nieskomplikowane w obsłudze, dzięki czemu pacjenci mogą niemal natychmiast po otrzymaniu rozpocząć korzystanie z urządzenia. Glukometr wyświetla komunikaty i polecenia w języku polskim.

Paski testowe OneTouch Select® Plus ze powiększoną liczbą punktów pomiarowych (5 elektrod) Pasek testowy OneTouch Select® Plus wykorzystuje reakcję chemiczną z enzymem, oksydazą glukozową, wykazującym wysoką swoistość w stosunku do D-glukozy.

w porównaniu do systemu OneTouch Select®, glukometr OneTouch Select® Plus wykorzystuje 2 uzupełniające elektrody na pasku testowym, dzięki temu uzyskuje się wynik, na który nie wpływa wartość hematokrytu (w zakresie od 30% do 55%).

dopełniające elektrody dokonują pomiaru parametru próbki krwi (impedancja) w celu określenia czasu koniecznego do wykonania pomiaru. Następnie glukometr wykorzystuje ten czas do oceny stężenia glukozy. Zestaw posiada: glukometr OneTouch Select Plus (z dołączonymi bateriami) 10 pasków testowych OneTouch Select Plus nakłuwacz 10 jałowych ostrzy etui przewodnik użytkownika skróconą instrukcję obsługi