Minecraft (PS3)

chwilowy brak towaru

  • Producent: Sony
  • Kategoria: Gry PlayStation3
  • Wersja językowa: angielska
  • Gatunek: akcja
  • PEGI (wiek gracza): 7+
  • Tryb multiplayer: tak

Minecraft to przebojowa produkcja niezależnego studia Mojang Specifications. Gracze wcielają się w górnika, który wpierw pozyskuje obfite przypominające cegły bloki, a potem formuje z nich najróżniejszego typu konstrukcje.

Cała gra to w gruncie rzeczy jedna obszerna piaskownica, nieograniczająca w żaden sposób swobody gracza. Zostajemy wrzuceni do wygenerowanego proceduralnie świata zbudowanego kompletnie z trójwymiarowych bloków. Bawiąc się w górnika uzyskujemy materiały, z których potem produkujemy wszystko, co tylko sobie wymarzymy – broń, narzędzia czy budynki. Świat Minecrafta zbudowany jest wyłącznie z takich właśnie bloków i w grze odszukamy 55 różnych ich rodzajów, każdy posiadający własne właściwości i nadający się do różnych celów.

Gra proponuje zabawę w trybie konwencjonalnym, w którym możemy bez żadnego stresu wytwarzać kolejne konstrukcje oraz tryb Survival. W tym drugim gracze mogą czuć się bezpiecznie wyłącznie podczas dnia. Gdy natomiast zapada noc pojawiają się potwory, a ich jedynym celem jest pozbawienie nas życia i tylko optymalne przygotowanie w czasie dnia może nas ocalić przed śmiercią. Nasze działania mogą sięgać tak daleko, jak jedynie zechcemy, ponieważ świat gry jest nieograniczony i kreuje się samoczynnie wraz z odkrywaniem nowych obszarów. Na dodatek, twórcy zadbali o udostępnienie trybu multiplayer, w którym unosimy konstrukcje we współpracy z innymi graczami.

Grafika Minecraft utrzymana jest w stylistyce retro. Choć całość gry wyprodukowana została w pełnym trójwymiarze, to równocześnie każdy element świata zbudowany jest z obfitych prostokątnych bloków, przywołując na myśl produkcje z 8-bitowych komputerów typu Commodore 64.

Podobne produkty w kategorii Gry PlayStation3