Java. Efektywne programowanie. Wydanie III - Joshua Bloch (408 str.) Ocena produktu:

od 53,41 PLN

oszczędzasz do 15%

  • Producent: HELION
  • Kategoria: Informatyka
  • ISBN: 9788328345768
  • Oprawa: miękka
  • Autor: Joshua Bloch
  • Wydawnictwo: Helion
  • Ilość stron: 408
  • Rok wydania: 2018
Oferty (2)
Opis produktu
Poznaj najkorzystniejsze praktyki programowania z użyciem platformy Java
Język Java jest konsekwentnie polepszany i unowocześniany dzięki zaangażowaniu wielu ludzi. Postępowy język Java staje się coraz bardziej wieloparadygmatowy, co oznacza,wykorzystywanie najlepszych praktyk w coraz obszerniejszym stopniu determinuje jakość kodu. Obecnie napisanie kodu, który prawidłowo działa i może być z łatwością zrozumiany przez innych programistów, nie starczy - należy zbudować program w taki sposób, aby można było go z łatwością modyfikować. Jako iż Java stała się obszerną i złożoną platformą, konieczne stało się uaktualnienie najlepszych praktyk.

Ta książka jest kolejnym, trzecim wydaniem tradycyjnego podręcznika programowania w Javie. Poszczególne rozdziały pozostały gruntownie przejrzane, zaktualizowane i wzbogacone o dużo ważnych treści. Znalazło się tu dużo wartościowych porad dotyczących organizowania kodu w taki sposób, by stał się krystaliczny, co ułatwi przyszłe modyfikacje i usprawnienia. Poza takimi zagadnieniami, jak programowanie zorientowane obiektowo czy korzystanie z przeróżnych typów, obszernie omówiono użytkowanie lambd i strumieni, zasady obsługi wyjątków, korzystania ze współbieżności i serializacji. Książka składa się z dziewięćdziesięciu tematów pogrupowanych w dwanaście rozdziałów. Taki układ pozwala na szybkie odnalezienie koniecznego rozwiązania.

W książce między innymi:

interfejsy funkcyjne, wyrażenia lambda, referencje do metod i strumienie
metody domyślne i statyczne w interfejsach
wnioskowanie typów
korzystanie z @SafeVarargs
instrukcja try z zasobami
nowe części bibliotek Javy
Java: jakość kodu, sprawność działania i przyjemność programowania.
Dr Joshua Bloch wykłada na Uniwersytecie Carnegie Mellon. Wcześniej był głównym architektem Javy w firmie Google, wyróżniającym się inżynierem w firmie Sun Microsystems i starszym projektantem systemów w Transarc. Kierował projektowaniem i implementacją wielu funkcjonalności platformy Java, w tym rozszerzenia języka w JDK 5.0, a także Collection Framework. Jego książki są uważane za lekturę obowiązkową każdego, kto chce pisać dobry i produktywny kod w Javie.

ISBN: 9788328345768
Kod paskowy: 9788328345768
Autorzy: Bloch Joshua
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20367
liczba stron: 408
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 16.0x23.5cm
Głębokość (mm): 18
Waga: 0.62
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Podobne produkty w kategorii Informatyka