• Producent: Bruder
  • Kategoria: Koparki

Minikoparka CAT producenta Bruder
jest niewielkich rozmiarów a zaskakuje szczegółowymi detalami. Zabawka wytworzona pozostała z najwyższej jakości tworzywa sztucznego, charakteryzuje się solidną konstrukcją i stylowym wyglądem. Maszynę odwzorowano w skali 1:16, przy czym jest taka sama jak oryginał. Jedyną różnicą jest to, że jest mniejsza:)

W maszynie zamontowane zostało w pełni funkcjonalne ruchome ramię koparki, które można zablokować w pozycji uniesionej. Można przechylić samą łyżkę, w przypadku, gdy chcemy np. Poszerzyć wykop czy zabrać więcej ładunku. Ramię koparki można ustawić w prostopadle do kabiny, tj. Ustawić je bokiem do maszyny, by zebrać ładunek po prawej albo lewej stronie. Przez zabawę dziecko uczy się podejmowania decyzji oraz kolejności wykonywanych czynności, a więc zabawka stanie na wysokości zadania podczas niejednej wolnej chwili znikomego urwisa.

dodatkowo z przodu pojazdu znajduje się spychacz, który pozwoli dziecku na wyrównanie nierówności terenu czy zsunięcie usypów. Można podnieść go podczas przejazdu albo ustawić w pozycji roboczej (opuścić) w czasie pracy lemiesza. By ułatwić przejazd po nierównym i piaszczystym terenie maszyna posiada gumowe, obracające się gąsienice. Składają się one z poszczególnych ogniw - jak w prawdziwym odpowiedniku tej koparki. Nasza pociecha bezproblemowo może bawić się w ogrodzie czy domu. Maszyna nie wydaje hałaśliwych dźwięków, a na dodatek na piasku pozostawia fajny wzorek.

W minikoparce znajduje się obracana o 360 stopni kabina wraz z ładowarką żeby bez zbędnego przestawiania maszyny przenieść wykopany piasek czy zacząć kopać drugi dół po przeciwnej stronie. Operator maszyny widzi dodatkowo co się dzieje z drugiej strony i czy może spokojnie wykonywać manewry nie tworzyjąc wokół niebezpieczeństwa.

Maszyna posiada otwieraną pokrywę silnika, dzięki której niebanalne świata dziecko może podejrzeć wygląd maszyny od środka. Układ wewnętrzny modelu pozostał odwzorowany zgodnie z oryginalnym pojazdem. Przeszklona kabina zamontowana w koparce powoduje,we wnętrzu kabiny panuje wiekszy porządek, a operator nie musi martwić się o złą pogodę, a także odłamki ładunku wpadające do środka. Aby operator mógł wejść do środka kabiny producent zamontował otwierane drzwi. Wiekszą frajdę w czasie zabawy zapewnią figurki z serii bWorld, które sprawdzą się jako operatorzy urządzeń. Figurki posiadają ruchome kończyny i można je posadzić w kabinie maszyny żeby trzymały kierownicę. Figurka nie jest załączona do zestawu, należy nabyć ją oddzielnie.

W skrócie:
  • w pełni ergonomiczne, podnoszone ramię koparki sterowane ręcznie;
  • obracane na boki ramię koparki;
  • podnoszony przedni spychacz;
  • przeszklona kabina kierowcy z otwieranymi drzwiczkami;
  • otwierana pokrywa silnika;
  • gumowe, miękkie gąsienice składające się z poszczególnych ogniw - jak w prawdziwym odpowiedniku tej koparki;
  • obracana o 360 poziomów kabina operatora;
  • pasują wszelkie figurki z linii bWorld.Podobne produkty w kategorii Koparki