• Producent: Xtar
  • Kategoria: Ładowarki do akumulatorów

Profesjonalna, dwukanałowa, kompaktowa ładowarka procesorowa
Xtar VC2S
do akumulatorów Li-ion i Ni-MH w wymiarach 18650, AA, AAA i innych
Xtar to ceniony producent wysokiej jakości ładowarek do akumulatorów Li-ion, latarek i akumulatorów Li-ion. Produkty Xtar są sprzedawane w ponad 120 krajach, w tym min. W USA, Niemczech, Japonii i Rosji. Do produkcji ładowarek Xtar używa najwyższej jakości tworzyw - począwszy od tworzywa pokrywy po efektywną elektronikę. Wszystkie ładowarki Xtar posiadają certyfikację CE wymaganą na rynkach europejskich.

VC2S to profesjonalna procesorowa ładowarka z trzystopniowym procesem ładowania TC/CC/CV i wyświetlaczem LCD. Ładuje 1-2 ogniwa Li-ion 3,6 / 3,7V oraz Ni-MH o dowolnej obszerności w wymiarach AAA/R03, AA/R6, R14/C, 10440, 14500, 14650, 16340, 17500, 17670, 18350, 18500, 18650, 18700, 20700, 21700, 22650, 25500, 26650.

Podświetlany wyświetlacz VA LCD ładowarki Xtar VC2S demonstruje na bieżąco dane o stanie pracy ładowarki: naładowanie akumulatorów wyrażone w mAh, napięcie akumulatora, prąd ładowania i rezystancję wewnętrzną ogniwa.

Na czym polega metoda ładowania TC/CC/CV? Jest to trzystopniowy cykl ładowania ogniw Li-ion zapewniający utrzymanie ogniwa w korzystnej kondycji poprzez ładowanie odpowiednim prądem na każdym etapie i zakończenie procesu ładowania we właściwym momencie.
Poszczególne etapy cyklu TC/CC/CV to:
•Faza TC: ogniwa rozładowane poniżej 2,9V są 'wybudzane' niższym prądem.
•Faza CC: po osiągnięciu 2,9V ogniwo ładowane jest stałym prądem o wartości od 0,05A do 0,5A (zależnie od użytkowanego źródła zasilania).
•Faza CV: gdy ogniwo jest już prawie naładowane ładowarka przełącza się na ładowanie malejącym prądem aż do osiągnięcia napięcia 4,2V na ogniwie. Po osiągnięciu 4,2V cykl ładowania jest ukończony - akumulator jest w pełni naładowany.

Pozostawione w ładowarce naładowane akumulatory będą ulegały naturalnemu procesowi samorozładowania. Ładowanie zostanie wznowione gdy napięcie na akumulatorze spadnie poniżej 3,9V.

Ładowarka Xtar VC2S ma funkcję reaktywacji ogniw głęboko rozładowanych i ogniw o napięciu 0V. Niemało ładowarek na rynku nie jest w stanie naładować takich akumulatorów. Tutaj z pomocą przychodzi ładowarka Xtar VC2S, która w wielu przypadkach zezwala na 'odratowanie' takich ogniw. Wystarczy włożyć głęboko rozładowany akumulator do ładowarki VC2S, tak jak przy normalnym ładowaniu - ładowarka wykryje rozładowane ogniwo i podejmie próbę jego reaktywacji. Uwaga! Ogniwa rozładowane poniżej pewnego poziomu ulegają nieodwracalnemu uszkodzeniu i ich reaktywacja może być niemożliwa. Należy unikać zbyt głębokiego rozładowania akumulatorów Li-ion - może to doprowadzić do pokaźnego obniżenia ich trwałości i objętości albo doprowadzić do ich całkowitej niesprawności.

Xtar VC2S dopełniającą funkcję power banku z wyjściem USB 5V o maksymalnej mocy 1A. Jako źródło zasilania można zastosować dowolny akumulator Li-ion o obszerności minimum 2200mAh. Aby skorzystać z funkcji power banku należy odłączyć ładowarkę od zasilania i umieścić w niej akumulatory. Po podłączeniu urządzenia pod wyjśćie USB ładowarka samoczynnie pokaże napięcie wyjściowe, a także prąd ładowania. UWAGA! Wyjście USB jest zabezpieczone elektronicznie przed przeciążeniem i wyłącza samoczynnie się gdy pobór mocy przekroczy 1A.

W pakiecie z ładowarką Xtar VC2S uzyskujemy przewód micro USB. Do zestawu nie jest dołączony zasilacz. Do zasilenia ładowarki starczy dowolna ładowarka z gniazdem USB, np. Od telefonu, lub gniazdem USB albo komputer z wolnym portem USB. Zalecana moc ładowarki to 2,1A (2100mA).

Podobne produkty w kategorii Ładowarki do akumulatorów