Ładowarka Eneloop BQ-CC51E (AA/AAA) Ocena produktu:

od 82,70 PLN

oszczędzasz do 36%

  • Producent: PANASONIC
  • Kategoria: Ładowarki do akumulatorów
Oferty (3)
Opis produktu

Ładowarka Panasonic Eneloop BQ-CC51 z 4 akumulatorkami Eneloop R03/AAA 800 mAh MCCE

• ładowarka asygnowana do ładowania akumulatorów NiMH typu R6/AA i R03/AAA
• jednocześnie można ładować 2 lub 4 akumulatory R6/AA lub R03/AAA
• napięcie na wejściu: AC 230V, 50Hz, 5W
• dwie kontrolki LED
• mechanizm ochronny wyłączający ładowarkę po około 16 godzinach
• rozmiar (dł x szer x wys): 118 x 75 x 40 mm
• masa: ok. 230 g

Ładowarka ma mechanizm ochronny, który wyłączy ładowarkę po upływie około 16 godzin od momentu podłączenia ładowarki do zasilania. Ładowarkę podłącza się bezpośrednio do gniazda zasilającego bez korzystania z kabla.
Ładowarka posiada dwie diody LED. Diody świecą się w trakcie ładowania i gasną kiedy mechanizm ochronny wyłączy ładowarkę.

Przykładowy czas ładowania akumulatorów

Eneloop AA 2000 mAh - 10 h
Eneloop AAA 800 mAh - 10 h
NiMH AA 2700 mAh - 13 h
NiMH AA 2500 mAh - 12 h

W zestawie znajdują się 4 akumulatorki Panasonic Eneloop R03/AAA Ni-MH 800mAh MCCE

4 x akumulatorki Panasonic Eneloop R03/AAA 800mAh Ni-MH BK-4MCCE
oznaczenia: HR04 / MICRO / BK-4MCCE
opis: akumulator niklowo-wodorkowy
objętość standardowa: 800 mAh
objętość nieznaczna: 750 mAh
napięcie [V]: 1.2
średnica [mm]: 10.5
wysokość [mm]: 44.5

NOWOŚĆ! lepszA seria BK-4MCCE

- do 2100 cykli ładowania!
- zachowuje 70% obszerności po 10 latach!
- pracuje w niskich temperaturach do -20st C!
- naładowany w procesie produkcji energią słoneczną


eneloop to akumulator o długim okresie eksploatacji, fabrycznie naładowany. Pozwala oszczędzić energię i pieniądze. Dzisiaj można go naładować i rozładować nawet 2100 razy.

dane technologiczne artykułu dostępne są tutaj.


Czym jest eneloop?

To świeże akumulatorki, z których można korzystać równie łatwo, jak z klasycznych baterii, a następnie ponownie naładować. Eneloop to świeże akumulatorki, który mogą zmienić twój fason życia.

Eneloop to ekologiczne akumulatory nowej generacji, lubiane w ponad 60 krajach na całym świecie, proponują zmianę stylu życia i „ponowne wykorzystywanie" zamiast „wyrzucania". Zmień przyszłość naszego środowiska, zmieniając swoje baterie.


Korzyści ekonomiczne

Mimo iż koszt początkowy akumulatorów jest wysoki, inwestycja w technologię eneloop zwraca się zaledwie po kilku cyklach ładowania, a zysk w długim okresie jest bardzo obfity.
Akumulatory eneloop można ładować aż do 2100 razy.

Porównanie akumulatorów eneloop z tradycyjnymi bateriamiGotowość do użycia

Akumulatory eneloop są sprzedawane wstępnie naładowane i są gotowe do natychmiastowego użycia po zakupie. Nie ma zapotrzebowania ładować ich przed zastosowaniem.Niski współczynnik samoczynnego rozładowania

w trakcie gdy inne akumulatory wymagające naładowania przed zastosowaniem tracą swój ładunek z biegiem czasu, technologia eneloop producenta Panasonic sprawia, iż akumulatory eneloop mogą utrzymać 70% swego ładunku nawet poprzez 10 lat.


Możliwość przetworzenia i organiczność

Szacuje się, że w zeszłym roku wyrzucono ponad 40 miliardów konwencjonalnych baterii. Akumulatory eneloop to synonim energii odnawialnej — można je ładować nawet 2100 razy! zastosowanie akumulatorów eneloop przyczyni się do ograniczenia ilości odpadów i pomoże bronić środowisko.


Dzięki systemowi Green Power Certification System akumulator eneloop zostaje fabrycznie naładowany „naturalną" energią z ogniw fotowoltaicznych


Akumulator o zrównoważonym poziomie napięcia

Jedną z głównych cech technice eneloop jest wyższy poziom napięcia. Sporo maszyn wyłącza się albo sygnalizuje niski poziom naładowania baterii, jeśli napięcie spadnie poniżej 1,1 V. Tradycyjny akumulator Ni-MH traci napięcie sukcesywnie i osiąga poziom krytyczny nad wyraz szybko. Natomiast akumulator eneloop będzie utrzymywał napięcie na poziomie powyżej 1,1V przed długi czas, a poniżej tego poziomu zejdzie dopiero tuż przed całkowitym rozładowaniem. To jeden z powodów, dzięki któremu z akumulatorem eneloop można zrobić pokaźnie więcej zdjęć.
Praca w niskich temperaturach

Akumulatory eneloop charakteryzują się wyśmienitą skutecznością przy temperaturze 0°C i można ich używać nawet w temperaturze -20°C.

Charakterystyka rozładowania przy 0°C (przy rozładowaniu ciągłym 500 mA)


Akumulator eneloop jest w stanie utrzymać niski współczynnik samoczynnego rozładowania nawet w temperaturze –20°C. Czas pracy będzie krótszy w przypadku temperatury pokojowej.


Ładowanie w nieskomplikowany sposób

Do ładowania akumulatorków eneloop można oczywiście używać wszystkich ładowarek, które dedykowane są do ładowania akumulatorków niklowo-wodorkowych (Ni-MH).


Ładowanie w nieskomplikowany sposób

Do ładowania akumulatorków eneloop można oczywiście używać wszystkich ładowarek, które przeznaczone są do ładowania akumulatorków niklowo-wodorkowych (Ni-MH).

Podobne produkty w kategorii Ładowarki do akumulatorów