• Producent: FAKRO
  • Kategoria: Okna dachowe
  • Szerokość: 100 cm
  • Wysokość: 100 cm

FAKRO DRC-C P2

Termoizolacyjne okna wyłazowe Fakro DR_ to kolejne produkty poszerzające ofertę rozwiązań do dachów płaskich producenta FAKRO. Oprócz doświetlenia posiadają uzupełniającą cechę użytkową zapewniając komfortowe i bezpieczne wyjście na płaski dach. Wykorzystanie w wyłazie specjalnych zawiasów, a także praktycznego systemu otwierania nietrudne otwarcie skrzydła do 80°. Sprężyny gazowe usprawniają obsługę skrzydła oraz jednostajnie utrzymują go w pozycji otwartej chroniąc przed przypadkowym zamknięciem. Dodatkowo wyłazy mają rozszerzone bezpieczeństwo użytkowe poprzez zastosowanie antypoślizgowych nakładek na profilach wyłazu.

Fakro DRC-C P2 to okno wyłazowe do dachów płaskich z kopułą, zaopatrzone w antywłamaniowy pakiet szybowy P2, który charakteryzuje się niezwykle korzystnymi parametrami termoizolacyjnymi, współczynnik przenikania ciepła dla całego okna Uw=0,88 W/m2K wg EN 1873:2014. Kopuła może być przejrzysta D_C-C albo matowa D_C-M.

Okno do płaskiego dachu rodzaju C dedykowane jest do dachów o kącie nachylenia od 0-15 stopni.

Ościeżnica okna typu C wytworzona jest z wielokomorowych profili PVC wypełnionych materiałem termoizolacyjnym. Rama okna i pakiet szybowy od góry przykryty jest kopułą. Dzięki specjalnie zaprojektowanym kształtom profili okna do płaskich dachów znamionują się do 16% obszerniejszą powierzchnią przeszklenia w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań.

Okno zaopatrzone jest w innowacyjny komplet szybowy P2, mocowany z użyciem innowacyjnych technologii wklejania szyb, gwarantujących wysoką wytrzymałość i estetyczny wygląd. Zewnętrzna, odbijająca promieniowanie słoneczne szyba refleksyjna jest hartowana, a wewnętrzna antywłamaniowa klasy P2A. W sytuacji pęknięcia szyby wewnętrznej, kawałki szkła nie tworzą zagrożenia, ponieważ pozostają na folii.

komplet szybowy P2 o współczynniku przenikania ciepła Uw=1,1 W/m2k wg EN 14351-1.

Okna D_C-C p osiada nad wyraz wysoką klasę B reakcji na ogień zgodnie z normą PN-EN 13501-1. Klasa ta świadczy o niskim rozprzestrzenianiu ognia przez ten towar. Cechuje się też najwyższą klasą odporności na uderzenie SB1200 wg EN 1873.

Okna mogą być osadzone na dodatkowej podstawie XRD o wysokości 15cm, która zezwala na podniesienie okna, umożliwiając jego montaż np. Na zielonym dachu. Można scalić dwie podstawy XRD.

Sprawdzona budowa okien wyłazowych do płaskich dachów gwarantuje zachowanie najwyższych parametrów mechanicznych. Progresywne wzornictwo powoduje, ze nie różnią sie one od typowych okien do dachów płaskich i można w nich stosować akcesoria zewnętrzne i wewnętrzne, analogiczne jak do okien do dachów płaskich np. Markizę zewnętrzną AMZ/C Z-Wave broniącą wnętrze przed ostrym światłem i nagrzewaniem. Zgłoszony do opatentowania system profili gwarantuje montaż markizy pod kopułą świetlika, co zabezpiecza ją przed uszkodzeniami powstałymi np. W wyniku działania silnego wiatru.

W oknie DRC-C P2 istnieje możliwość montażu dopełniającej blokady ZRB chroniącej przed niezamierzonym zamknięciem skrzydła wyłazu.

Gwarancja

  • 10 lat na okna
  • 2 lata na sprężyny gazowe

Ze względu na wagę okna, koszt przesyłki kurierskiej ustalamy indywidualnie, zależnie od ilości zakupionych okien, prosimy o kontakt telefoniczny albo mailowy.

Okno dostępne na zamówienie, po przedpłacie.

towar nie objęty promocją "gratisowa dostawa przy zakupie powyżej 3500 zł"

Podobne produkty w kategorii Okna dachowe