• Producent: FAKRO
  • Kategoria: Okna dachowe
  • Szerokość: 90 cm
  • Wysokość: 90 cm

FAKRO DRC-C P2

Termoizolacyjne okna wyłazowe Fakro DR_ to kolejne produkty poszerzające ofertę rozwiązań do dachów płaskich producenta FAKRO. Oprócz doświetlenia mają dodatkową cechę użytkową zapewniając komfortowe i bezpieczne wyjście na płaski dach. Użycie w wyłazie specjalnych zawiasów, a także poręcznego systemu otwierania nietrudne otwarcie skrzydła do 80°. Sprężyny gazowe upraszczają obsługę skrzydła, a także stabilnie utrzymują go w pozycji otwartej chroniąc przed przypadkowym zamknięciem. W dodatku wyłazy posiadają powiększone bezpieczeństwo użytkowe poprzez użycie antypoślizgowych nakładek na profilach wyłazu.

Fakro DRC-C P2 to okno wyłazowe do dachów płaskich z kopułą, wyposażone w antywłamaniowy komplet szybowy P2, który znamionuje się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi, współczynnik przenikania ciepła dla całego okna Uw=0,88 W/m2K wg EN 1873:2014. Kopuła może być przejrzysta D_C-C albo matowa D_C-M.

Okno do płaskiego dachu typu C asygnowane jest do dachów o kącie nachylenia od 0-15 poziomów.

Ościeżnica okna rodzaju C wytwarzana jest z wielokomorowych profili PVC wypełnionych materiałem termoizolacyjnym. Rama okna i komplet szybowy od góry przykryty jest kopułą. Dzięki specjalnie zaprojektowanym kształtom profili okna do płaskich dachów charakteryzują się do 16% pokaźniejszą powierzchnią przeszklenia w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań.

Okno wyposażone jest w postępowy komplet szybowy P2, mocowany z wykorzystaniem postępowych technice wklejania szyb, gwarantujących wysoką solidność i estetyczny wygląd. Zewnętrzna, odbijająca promieniowanie słoneczne szyba refleksyjna jest hartowana, a wewnętrzna antywłamaniowa klasy P2A. W przypadku pęknięcia szyby wewnętrznej, kawałki szkła nie tworzą zagrożenia, ponieważ pozostają na folii.

pakiet szybowy P2 o współczynniku przenikania ciepła Uw=1,1 W/m2k wg EN 14351-1.

Okna D_C-C p osiada nad wyraz wysoką klasę B reakcji na ogień zgodnie z normą PN-EN 13501-1. Klasa ta świadczy o niskim rozprzestrzenianiu ognia poprzez ten artykuł. Znamionuje się też najwyższą klasą niepodatności na uderzenie SB1200 wg EN 1873.

Okna mogą być osadzone na uzupełniającej podstawie XRD o wysokości 15cm, która zezwala na podniesienie okna, umożliwiając jego montaż np. Na zielonym dachu. Można zintegrować dwie podstawy XRD.

Sprawdzona kompozycja okien wyłazowych do płaskich dachów gwarantuje zachowanie najwyższych parametrów mechanicznych. Progresywne wzornictwo sprawia, ze nie różnią sie one od standardowych okien do dachów płaskich i można w nich stosować akcesoria zewnętrzne i wewnętrzne, analogiczne jak do okien do dachów płaskich np. Markizę zewnętrzną AMZ/C Z-Wave chroniącą wnętrze przed ostrym światłem i nagrzewaniem. Zgłoszony do zastrzeżonia system profili zapewnia montaż markizy pod kopułą świetlika, co zabezpiecza ją przed uszkodzeniami powstałymi np. W wyniku działania silnego wiatru.

W oknie DRC-C P2 istnieje możliwość montażu uzupełniającej blokady ZRB chroniącej przed niezamierzonym zamknięciem skrzydła wyłazu.

Gwarancja

  • 10 lat na okna
  • 2 lata na sprężyny gazowe

Ze względu na wagę okna, koszt przesyłki kurierskiej ustalamy indywidualnie, zależnie od ilości zakupionych okien, prosimy o kontakt telefoniczny albo mailowy.

Okno dostępne na zamówienie, po przedpłacie.

produkt nie objęty promocją "gratisowa dostawa przy zakupie powyżej 3500 zł"

Podobne produkty w kategorii Okna dachowe