• Producent: Atos
  • Kategoria: Płyny do jamy ustnej
ALFA MED

Specjalna formuła płynu dla osób przed, podczas i po terapii przeciw-nowotworowej. Stany zapalne o sporym nasileniu w obrębie jamy ustnej mogą poważnie komplikować terapię przeciwnowotworową a czasem wręcz ją uniemożliwiać. Pacjent odczuwa pieczenie i ból, niezwykle przy połykaniu. Pojawia się obrzęk, zaczerwienienie i uporczywa suchość w jamie ustnej. Codzienne czynności życiowe związane ze spożywaniem pokarmów stają się stanowczo uciążliwe i powodują dyskomfort. W tym czasie niezbędna dbałość o higienę jamy ustnej jest wyjątkowo utrudniona, a niekiedy daje dolegliwości bólowe.

Płyn do płukania jamy ustnej ALFA MED gromadzi m.in. Siemię lniane, ksylitol, D-Panthenol i ekstrakt z arniki. Płyn ALFA MED mieści ponadto dwuglukonian chlorheksydyny o działaniu antybakteryjnym. Specjalistyczny płyn do płukania ust ALFA MED nie zawiera alkoholu i barwników!


elementy aktywne płynu do płukania jamy ustnej ALFA MED


Zawarte w płynie zioła, siemię lniane, ksylitol i D-Panthenol, posiadają działanie antyseptyczne, bakteriobójcze, przeciwwirusowe, przeciwzapalne, przeciwpróchnicze, ściągające, odkażające i łagodzące. Hamują one rozwój drobnoustrojów, wzmacniają system immunologiczny, łagodzą obrzęki, uszczelniają i wzmacniają naczynia krwionośne. Dwuglukonian-chlorheksydyny ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, chroni przed mnożeniem się flory bakteryjnej w płytce nazębnej, uniemożliwia powstawaniu osadu i kamienia nazębnego,, a także redukuje powstawanie nowej płytki nazębnej.

Jak działa płyn do płukania jamy ustnej ALFA MED


Siemię lniane - zawiera dużo substancji śluzowych, oleistych i białkowych; wykazuje działanie osłonowe i stabilizujące; działa silnie łagodząco; rozszerza wilgotność śluzówki - wydajnie nawilża; wykorzystywane jako środek wspomagający w przypadku wszystkich nieżytów (choćby wrzodach) oraz w profilaktyce nowotworowej ze względu na dużą zawartość fitohormonów.

Ksylitol - naturalny słodzik (z kory brzozy północnej); nie jest przyswajany przez bakterie i ogranicza ich rozwój; wzmaga wydzielanie śliny; wspomaga remineralizację szkliwa; wykazuje silne działanie przeciwpróchnicze; redukuje osad nazębny i tłumi rozwój drobnoustrojów; wzmacnia system immunologiczny; pobudza do energiczności komórki wytrzymałościowe.

D-Panthenol - działa łagodząco na podrażnioną skórę; wykazuje działanie lecznicze, wnika w skórę i przekształca się w witaminę B5 (kwas pantotenowy); nie jest toksyczny i nie powoduje alergii; wykazuje działanie tonizujące i przeciwzapalne; świetny środek nawilżający i uelastyczniający.

Dwuglukonian Chlorheksydyny - działa przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicznie; uniemożliwia namnażaniu się flory bakteryjnej w płytce nazębnej i osadzie; zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego; redukuje powstawanie płytki nazębnej.

Ekstrakt z Arniki - łagodzi krwiaki, stłuczenia i obrzęki pourazowe; stosowany do płukania jamy ustnej po zabiegach chirurgicznych; działa przeciwzapalnie i antyseptycznie; uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne.

stosowanie płynu ALFA MED w terapii nowotworowej oraz suchości jamy ustnej


trafne użytkowanie specjalistycznego płynu do płukania jamy ustnej ALFA MED rozpoczęte jeszcze przed wprowadzeniem terapii przeciwnowotworowej pomaga w uniknięciu pojawienia się niepokojących objawów i wyraźnie łagodzi istniejący stan zapalny. Płyn ALFA MED powstał podczas wielomiesięcznej współpracy z onkologami specjalizującymi się w terapii nowotworów regionu głowy i szyi. Płyn jest łagodny dla pacjentów i wydajnie pomaga przetrwać im skomplikowany okres leczenia. Jego bardzo przypasowany skład jest skutkiem w/w współpracy, potwierdzonej badaniami i obserwacjami wielu leczonych osób.

Płyn ALFA MED dezynfekuje i nawilża jamę ustną, język oraz gardło. Jest produktywnym preparatem do utrzymywania higieny jamy ustnej już po zakończeniu leczenia w warunkach domowych. Może też służyć do finezyjnego zwilżania ust za pomocą jałowego tamponu. Poprzez cały czas może także uzupełniać lub zastępować pastę do zębów. Brak zawartości alkoholu i barwników oraz udowodnione profilaktyczne i lecznicze działanie poszczególnych jego komponentów, umożliwia używanie go choćby w terapii pacjentów w wieku rozwojowym. Inne wskazania, to: implanto-protetyka, leczenie chirurgiczne chorób przyzębia, poprotezowe stany zapalne, ekstrakcje, infekcje jamy ustnej, afty, stany zapalne gardła. Płyn sprzyja procesom regeneracyjnym i wyraźnie skraca okres gojenia. Nie powoduje uczucia pieczenia w jamie ustnej, ma subtelny, naturalny, miętowy smak.

Sposób wykorzystania płynu ALFA MED: Płynu ALFA MED nie trzeba rozcieńczać. Najlepiej używać go od dwóch do kilkunastu razy dziennie. Stosować ściśle według wskazań lekarza. Jako miarki, można użyć nakrętki od płynu. Czas płukania to około 2-3 minuty. Dla podniesienia walorów leczniczych i wydajności płynu ALFA MED, po jego zastosowaniu, wyznaczone jest powstrzymanie się od picia i jedzenia przez kilkanaście minut. Płyn pasuje także do codziennej profilaktyki w higienie jamy ustnej,, a także może być stosowany zamiast pasty do szczotkowania zębów. Nawilża i uniemożliwia uciążliwej suchości w jamie ustnej.

Skład: Aqua, Glycerin, Herb Extracts: Linum Usitatissimum, Salvia Officinalis, Chamomilla Recitutua, Arnica Montana, Rosmarinus Officinalis; Propylene Glycol, D-Panthenol, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, Aroma, Xylitol, Allantoin, Chlorhexidine Digluconate, Sodium Saccharine.

Podobne produkty w kategorii Płyny do jamy ustnej