• Producent: Vordon
  • Kategoria: Pozostałe głośniki samochodoweTuba basowa - Subwoofer

Vordon TB-20R+ 400W

Tuba basowa TB-20R+ ze wzmacniaczem została zaprojektowana do użytkowania samochodowego, zgodnie z najwyższymi standardami car audio. Przeznaczenie jej umożliwia pracę w podwyższonej wilgotności (nie oznacza to wodoodporności). W częściach ruchomych głośnika, membranie i zewnętrznym zawieszeniu zostały zaimplementowane materiały plastikowe. Membrana głośnika jest wytwarzana z kompozytu IMPP (polipropylen formowany ciśnieniowo), i metalizowana, co przedłuża jej żywotność, rozszerza sztywność i tłumienia wewnętrznych rezonansów, a także nadaje wyszukany wygląd. Membrana jest lekka i nieelastyczna, wprawia ja w ruch dwuwarstwowa cewka nawinięta miedzianym drutem na aluminiowy karkas. Takie rozwiązanie zapewnia wysoką skuteczność układu, niskie zniekształcenia i wysoką moc. Głośnik jest zabezpieczony przed uszkodzeniem mechanicznym stylową kratką z tworzywa. Układ magnetyczny jest wentylowany. W procesie projektowania wykorzystano wiedzę doświadczonych inżynierów elektroakustyki, wyposażonych w programy symulacyjne, a także najwyższej jakości aparaturę pomiarową.

konstrukcja głośnika jest trwała i bezpieczna, w komplecie znajduje się komplet potrzebnych przewodów, oraz instrukcja z opisem podłączenia.

Jak działa subwoofer?
Subwoofer emituje czysty i solidny bas, choćby przy wysokim poziomie głośności. Tuba TB-20R+ pracuje w paśmie 40-200Hz. Zastosowano tu rozwiązanie z tunelem bass-reflex, który stroi układ rezonansowy tak, by zapewnić jak najniższe tłumienie basu, bez utraty jakości dźwięku. Nadzwyczajnie dostosowana obudowa z tunelem bass-reflex zapewnia pełne użycie potencjału głośnika. W sytuacji typu bass-reflex, ciśnienie akustyczne jest sumą ciśnienia wykonanego poprzez bass-reflex (BR) i ciśnienia pochodzącego z membrany głośnika, przy uwzględnieniu przesunięcia fazowego pomiędzy tymi ciśnieniami. Tunel BR można zatkać lub przesłonić, co poprawi jakość (szybkość ) basu, ale może ograniczyć jego zasięg i dynamikę.

Każdy samochód posiada inna akustykę i wymiary. Fale akustyczne z najróżniejszych głośników nakładają się na siebie, może to wywoływać dodawanie się lub znoszenie fal w zależności od miejsca w samochodzie i częstotliwości. Dlatego najlepsze umiejscowienie subwoofera należy dobrać metoda prób i błędów, prowadząc odsłuch z miejsca kierowcy. Wzmacniacz jest zaopatrzony w filtr dolnoprzepustowy LPF (low-pass filter), z płynną regulacją pokrętłem w zakresie 40Hz-200Hz, z możliwością jego wyłączenia (przełącznik w pozycji LPF FULL). Subwoofer TB-20R+ ma masywny magnes i progresywną konstrukcję, co zagwarantuje niskie zniekształcenia, dużą moc i wspaniałe brzmienie. Dzięki konstrukcji tuby i rozwiązaniu bass-reflex, bas pozostaje głęboki i czysty, choćby przy wysokim poziomie głośności. Przy pierwszym podłączeniu najlepiej ustawić potencjometr wzmacniacza w pozycji „min", następnie powoli zwiększać głośność, aż do uzyskania mocy maksymalnej, bez zniekształceń. Najmniejsze zniekształcenia uzyskuje się przy 80-90% mocy maksymalnej.

Wzmacniacz jest zaopatrzony w filtr dolnoprzepustowy LPF (low-pass filter), z płynną regulacją pokrętłem w zakresie 40Hz-200Hz, z możliwością jego wyłączenia (przełącznik w pozycji LPF FULL).
Przy przyłączaniu subwoofera podstawową sprawą jest poprawne poprowadzenie zasilania. Głośnik podłącza się do zasilania wykorzystując trzy zaciski: +12V, GND i CON( REM). Im pokaźniejsza odległość tuby od akumulatora, tym grubsze kable należy wykorzystać i o jak najmniejszej niepodatności. Do zacisku +12V podłącza się kabel dodatni (+) z akumulatora (zabezpieczony odpowiednim bezpiecznikiem), zaś do GND masę (może być z karoserii). Przewód plusowy jest koloru czerwonego, a minusowy jest czarny. Najlepiej pociągnąć plus, a także minus bezpośrednio z akumulatora,niejednokrotnie można znaleźć masę przy śrubach w bagażniku. Do dobrej pracy wzmacniacza konieczne jest także pociągnięcie kabla sterującego. Jest on konieczny, żeby włączać i wyłączać wzmacniacz, gdy nie słuchamy radia. Do zacisku CON(REM) podłącza się przewód REMOTE wychodzący z radia (wyjątkowo nieraz jest niebieski, lub niebieski z białym paskiem i oznaczony jako „remote", służy on również do sterowania elektryczną anteną). Na tym kablu pojawia się +12V po włączeniu radioodtwarzacza.

kablem RCA (tzw. „czinczami" - chinch) łączy się tubę z wyjściem z radia. Skrót RCA jest skrótem od nazwy firmy Radio Corporation of America, i funkcjonuje jako powszechnie używany skrót opisujący ten rodzaj kabli. W przypadku, kiedy radio nie ma wyjścia na wzmacniacz, można podłączyć subwoofer pod głośniki (np. Tylne głośniki w samochodzie)przy pomocy gniazda HI INPUT – we współczesnych radioodbiornikach zdarza się to jednak rzadko. Takie podłączenie powoduje przejęcie zniekształceń spowodowanych przez wzmacniacz radia. Przy słuchaniu głośnej muzyki, radio przesyła do głośników nieco zniekształcony sygnał, a przez takie podłączenie głośników zniekształcenia te jeszcze bardziej się rozszerzają. Dlaczego powinieneś wybrać subwoofer TB-20R+ jako uzupełnienie systemu audio Twojego samochodu? Nasz subwoofer zapewni wyśmienite i przyjemne odtwarzanie Twojej ulubionej muzyki w zakresie niskich tonów, umili czas na długiej trasie i podczas postojów, zapewni rozrywkę na pikniku, spotkaniu, zjeździe miłośników motoryzacji, rodzinnym grillu, na campingu, podczas spotkania przyjaciół w plenerze.

Baw się i wypoczywaj przy dźwiękach najwyższej jakości, za przystępną cenę!Specyfikacja:
- zarys: Tunel
- Moc szczytowa [W]: 400
- Moc RMS [W]: 120
- rodzaj obudowy: Skrzynia
- wymiar głośnika: 8"
- Impedancja: 2Ω
- Bass-reflex: Tak
- Czułość [dB]: 92W pakiecie
- Subwoofer TB-20R+,
- komplet kabli,
- Instrukcja obsługi.

Podobne produkty w kategorii Pozostałe głośniki samochodowe