Dary Natury (p): angielskie ziele - 50 g

chwilowy brak towaru

  • Producent: Dary Natury
  • Kategoria: Przyprawy i zioła
  • Rodzaj: ziele angielskie

Naturalne przyprawy nadają potrawom niezwykłego smaku i aromatu, ale także powodują, iż dania ulepszone cechy zdrowotne. Umiejętne doprawianie nadaje potrawom niezwykłych walorów, dlatego także warto stosować przyprawy najkorzystniejszej jakości, pochodzące z organicznych upraw.

Takie też jest Ziele angielskie ziarna BIO 30g Dary Natury, bez żadnych nienaturalnych dodatków i poprawiaczy. Ziele angielskie pochodzi z Ameryki Środkowej. Indianie używali go do przyprawiania m.in. Napoju czekoladowego.

W Europie rozpowszechniło się dopiero w XVII w. Te niezwykłe ziarenka zawierają dużo olejków eterycznych, którym zawdzięcza swój cudowny, potężny zapach. Charakterystyczny, jednocześnie ostry i gorzki smak, powoduje, iż jest wykorzystywane powszechnie do doprawiania zróżnicowanych potraw, szczególnie marynat i zalew konserwowych.

Rzadziej wykorzystuje się je w przyprawianiu dań słodkich, takich jak ciasta, kremy czy naleśniki. Parametry ziela angielskiego doceniane są w kuchni,na dodatek w medycynie,. Przygotowywanie z dodatkiem tej przyprawy dania stają się lżej strawne.

Ziele łagodzi wzdęcia i kolki oraz dolegliwości reumatyczne. Gromadzi całą gamę cennych substancji. Kraj producenta: Polska

Podobne produkty w kategorii Przyprawy i zioła