QNAP TS-251 - produkt w magazynie - szybka wysyłka! (4712511127690) Ocena produktu:

od 1549,00 PLN

oszczędzasz do 4%

 • Producent: QNAP
 • Kategoria: Serwery plików
Oferty (4)
Opis produktu

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na pamięć masową, udostępnianie informacji i przetwarzanie multimediów coraz więcej użytkowników poszukuje serwera NAS o wysokiej produktywności i w dostępnej cenie. Serwer TS-251+ z czterordzeniowym procesorem Intel® to bezkompromisowe, skalowalne i wysokowydajne rozwiązanie pamięci masowej dla użytkowników mistrzowskich. Dzięki inteligentnemu systemowi operacyjnemu QTS 4.2 model TS-251+ jest nietrudnym w obsłudze,skutecznym serwerem NAS do kopii zapasowych informacji, synchronizacji i udostępniania plików, zdalnego dostępu, a także aplikacji multimedialnych. Perfekcyjnie pasuje dla użytkowników, którzy chcą zbudować bezpieczną, prywatną chmurę zapewniającą im prosty dostęp do danych.
 • Scentralizowane miejsce do przechowywania plików i kopii zapasowych, z opcją udostępniania i gwarancją dużej produktywności
 • Możliwość uruchomienia wielu urządzeń wirtualnych z systemami Windows®, Linux®, UNIX® i Android™ bezpośrednio na serwerze przy użyciu Virtualization Station
 • Możliwość uruchamiania wielu izolowanych systemów Linux® i pobierania aplikacji kontenerowych przy użyciu Container Station
 • Ciesz się najlepszą jakością materiałów audiowizualnych dzięki wyjściu HDMI i gratisowemu pilotowi
 • Transkodowanie video o rozdzielczości Full HD „w locie" i offline*
 • Przesyłanie strumieniowe plików multimedialnych przez DLNA®, AirPlay®, Chromecast™ i Bluetooth® z zachowaniem wielostrefowej kontroli nad multimediami
 • prędkie znajdowanie plików w czasie rzeczywistym dzięki wyszukiwarce Qsirch
 • Skalowalność do 10 dysków przy użyciu modułu powiększającego QNAP UX-800P
  * Uwaga:
 • Które formaty video obsługują przyspieszenie sprzętowe?

Czterordzeniowy, 64-bitowy procesor Intel® Celeron® zapewniający nieszablonową skuteczność

Serwer TS-251+ działa z 64-bitowym, czterordzeniowym procesorem Intel® Celeron® 2,0 GHz i ma 2 GB/8 GB energooszczędnej pamięci RAM DDR3L (z możliwością powiększenia do 8 GB) i dwa gniazda gigabitowe LAN umożliwiające odczyt i zapis z prędkością do 225 MB/s w trybie Port Trunking. Serwer TS-251+ może także samoczynnie zwiększyć częstotliwość taktowania procesora z 2,0 GHz do 2,42 GHz w przypadku zadań dynamicznie wykorzystujących moc obliczeniową. Serwer TS-251+ obsługuje 256-bitowy mechanizm szyfrowania woluminów i folderów, umożliwiając przesyłanie danych z szybkością do 205 MB/s. Rozszerza to efektywność i bezpieczeństwo systemu, a jednocześnie broni prywatne informacje przechowywane na serwerze TS-251+.

Testy przeprowadzono w laboratoriach QNAP. Wyniki mogą się różnić w zależności od środowiska.

Środowisko testowe:
NAS:
OS: QTS 4.2.0
Volume type: RAID 0; 2 x Seagate 1TB HDD (ST1000NM0033)
Network environment: direct connection between NAS and PC, 1GbE LAN (MTU 1500)

Client PCs:
Intel® Core™ i7-4790 3.60GHz CPU; DDR3-1600 16GB; Seagate 500GB ST500DM002; Intel Gigabit CT (MTU 1500);Windows® 7Professional 64bit SP1
IOMeter configuration: Transferring 8GB file continuously to/from 2 PCs for 3 minutes. Block size: 64KB for SMB2.0 (Throughput)

QTS 4.2 — prosty i skuteczny

instynktowny interfejs użytkownika systemu QTS 4.2 usprawnia i uprzyjemnia korzystanie z serwera NAS. Pozostał zaprojektowany w innowacyjnym, płaskim stylu, który przyspiesza czas ładowania, a inteligentny pulpit umożliwia prędkie znajdowanie potrzebnych funkcji, tworzenie i grupowanie skrótów, monitorowanie ważnych informacji systemowych w czasie rzeczywistym, a także otwieranie wielu okien aplikacji w celu wykonywania przeróżnych zadań równocześnie. Powiększa to sprawność działania serwera. System QTS przełamuje bariery maszyn i platform, a także ograniczenia geograficzne, proponując użytkownikom zoptymalizowane funkcje chmury. Zawiera dużo progresywnych funkcji, takich jak migawki woluminów i jednostek LUN, zdalna łączność z publicznymi usługami w chmurze za pośrednictwem File Station, wielostrefowy system multimedialny i inne.

Uruchamianie dodatkowych systemów operacyjnych na serwerze TS-251+

Virtualization Station zmienia serwer TS-251+ w urządzenie będące jednocześnie wszechstronnym serwerem NAS, jak i platformą wirtualizacji, które obsługuje sporo systemów operacyjnych, szybkie tworzenie sprzętów wirtualnych i tworzenie i przywracanie ich kopii zapasowych, importowanie i eksportowanie urządzeń wirtualnych, tworzenie migawek, menedżer maszyn do centralnego zarządzania maszynami wirtualnymi i umożliwia wykonywanie operacji na pulpicie za pośrednictwem przeglądarek internetowych. Przychylny interfejs pozwala łatwo centralnie zarządzać wszystkimi maszynami wirtualnymi utworzonymi na serwerze TS-251+. Maszyny wirtualne można również pobierać na żądanie ze sklepów online i importować je do serwera TS-251+ bez nieprzystępnych procedur.

Container Station — z kontenerami LXC i Docker®

Aplikacja QNAP Container Station jako jedyna zespaja lekkie technologie wirtualizacyjne kontenerów LXC i Docker®. Dzięki czemu na serwerze TS-251+ można korzystać z wielu odizolowanych systemów Linux® i pobierać aplikacje z zastosowanego repozytorium Docker Hub®. Aplikacja ta proponuje ustawienia importu, eksportu i uprawnień. Ma także pulpit nawigacyjny z przydatnymi informacjami i rozciągliwy interfejs użytkownika, który zezwala na zarządzanie wieloma kontenerami. Z zaletami aplikacji Container Station i wirtualnych kontenerów można się zapoznać na serwerze TS-251+. Container Station obsługuje także aplikację Online Document, która zezwala na bezpośrednie przeglądanie, edycję i zapisywanie na serwerze NAS plików przeróżnych typów, w tym dokumentów kompletu Office, zdjęć i plików tekstowych.

Transkodowanie wideo w czasie rzeczywistym i offline*

Serwer TS-251+ oferuje wysokiej klasy funkcje transkodowania video w rozdzielczości do 4K H.264 umożliwiające konwersję wideo na formaty, które można płynnie odtwarzać na komputerach, urządzeniach przenośnych i ekranach telewizorów inteligentnych. Rozmaite nagrania video przechowywane na serwerze TS-251+ można odtwarzać jednocześnie na kilku urządzeniach dzięki funkcji transkodowania wspomaganego sprzętowo. W ten sposób oszczędza się czas wymagany z zasady do konwersji nagrań na rozmaite formaty do różnorodnych urządzeń.

Dzięki obsłudze transkodowania offline na serwerze TS-251+, gdy połączenie z Internetem ma niską przepustowość, można nadal oglądać płynnie odtwarzane nagrania wideo po wybraniu niższej rozdzielczości w aplikacjach File Station, Video Station lub Qfile do systemów iOS® i Android™ bez zajmowania zasobów koniecznych innym aplikacjom. Serwer TS-251+ umożliwia także wyznaczenie specjalnego folderu na zapotrzebowania samoczynnego transkodowania wideo.

* Uwaga:
 1. Które formaty wideo obsługują przyspieszenie sprzętowe?
 2. Obsługiwane formaty video zależą od specyfikacji sprzętu i oprogramowania maszyn. Funkcja i jakość odtwarzania mogą różnić się w zależności od takich czynników, jak oryginalny format/jakość pliku, ograniczenia dotyczące sprzętu i oprogramowania, a także urządzenia wyjściowe.

Więcej informacji: DLNA, Video Station, Qfile

swobodne korzystanie z multimediów dzięki sterowaniu wielostrefowemu

Serwer TS-251+ może działać jako wielostrefowy system multimedialny, który wypełni każdy zakątek domu wybranymi multimediami. Zdjęciami, plikami muzycznymi i wideo z serwera TS-251+ można zarządzać centralnie i przesyłać je strumieniowo do przeróżnych pomieszczeń przy użyciu maszyn Bluetooth® i USB połączonych z serwerem TS-251+ (dotyczy wyłącznie transmisji strumieniowej muzyki) oraz technologii HDMI, DLNA®, Apple TV® i Chromecast™*. Członkowie rodziny w rozmaitych strefach mogą prosto i komfortowo odtwarzać i przechowywać własne multimedia.

Aby odtwarzać multimedia można wybrać urządzenia zgodne ze standardem DLNA, skorzystać z aplikacji Qfile na urządzeniu z systemem iOS® do oglądania nagrań video i fotografii, odtwarzać zawartość na ekranie telewizora przy użyciu Apple TV® albo zmienić serwer TS-251+ w wydajne źródło transmisji strumieniowych przy użyciu DLNA®, Roku®, Amazon® Fire TV i Google TV™ za pośrednictwem oprogramowania Plex Media Server.

* W celu transmisji strumieniowej multimediów za pośrednictwem łączności Chromecast należy zainstalować pakiet rozszerzeń multimedialnych z QTS App Center.

Qsirch — lepsze i szybsze wyszukiwanie

W nowej aplikacji QNAP Qsirch możesz momentalnie i łatwo wyszukiwać w czasie rzeczywistym dokumenty, fotografie, nagrania video i pliki muzyczne. Wpisz, co wiesz o poszukiwanym pliku, w tym fragmenty jego nazwy albo nawet słowa albo wyrażenia z dokumentu, a aplikacja Qsirch wyświetli w trakcie pisania listę wyników z miniaturami. Qsirch zapamiętuje również historię wyszukiwania, dzięki temu można błyskawicznie przejść do poprzednio wyszukiwanych plików. Qsirch istotnie ułatwia pracę i skraca czas wyszukiwania plików na serwerze NAS, umożliwiając koncentrację na innych zadaniach.

Udostępnianie plików na przeróżnych platformach i centralne przechowywanie danych

Serwer TS-251+ obsługuje protokoły SMB/CIFS, NFS i AFP w celu udostępniania plików poprzez sieć pomiędzy platformami Windows® Mac® i Linux®/UNIX®. Informacje, logi i obrazy ISO dysków CD i DVD można przechowywać centralnie na serwerze TS-251+ i chronić je przy użyciu zastosowanego oprogramowania antywirusowego.

Aplikacja File Station zintegrowana z usługami w chmurze

Działająca w oglądarce aplikacja File Station łatwe wysyłanie i pobieranie plików i zarządzanie nimi na serwerze TS-251+ wszędzie tam, gdzie jest przystępne połączenie z Internetem. File Station obsługuje rozpakowywanie plików, tworzenie folderów i inteligentne wyszukiwanie plików i folderów. Dzięki czemu można prosto udostępniać pliki współpracownikom i znajomym przy użyciu niepowtarzalnych adresów URL, poczty e-mail i współdzielonej przestrzeni dyskowej. Co więcej, pliki można bezpośrednio oglądać i przesyłać między serwerem TS-251+ a publicznymi usługami w chmurze, takimi jak Google Drive™, Dropbox®, Microsoft® OneDrive, Box®, Yandex® Disk i Amazon® Cloud Drive, za pośrednictwem File Station i wyświetlać pliki w usługach Office Online i Google Docs™ albo otwierać je bezpośrednio przy użyciu rozszerzenia do oglądarki Google Chrome™.

Wszechstronne rozwiązania do zabezpieczania danych przy użyciu kopii zapasowej

QNAP NetBak Replicator zezwala na tworzenie kopii zapasowych w czasie rzeczywistym i według harmonogramu w systemie Windows. W ten sposób można na przykład archiwizować pocztę z programu Outlook. Obsługiwany jest ponadto program Apple Time Machine®, dzięki czemu użytkownicy systemu Mac® OS X zyskują rozwiązanie do bezproblemowego tworzenia kopii zapasowych danych na serwerze TS-251+. Gniazdo USB 3.0 na przednim panelu serwera TS-251+ zezwala na kopiowanie informacji jednym dotknięciem. W ten sposób można szybko utworzyć kopię zapasową danych z dysków zewnętrznych na serwerze TS-251+ lub kopię zapasową zawartości z serwera TS-251+ na dysk zewnętrzny. Obsługiwanych jestdużo programów innych producentów do tworzenia kopii zapasowych, takich jak Acronis® True Image i Symantec® Backup Exec.

Spokój dzięki rozwiązaniom do odzyskiwania danych po awariach

Serwer TS-251+ proponuje rozmaite opcje odzyskiwania informacji po awarii. Funkcja RTRR (Real-Time Remote Replication) obsługuje tworzenie kopii zapasowych w czasie rzeczywistym i według harmonogramu na zewnętrznych serwerach QNAP NAS albo FTP. Synchronizuje również pliki w folderach zdalnych i lokalnych, zwiększając skuteczność tworzenia kopii zapasowych. Funkcja przechowywania wersji kopii zapasowych umożliwia zachowywanie określonej liczby wersji. Prosta funkcja przechowywania wersji zezwala na zaplanowanie liczby wersji, a także czasu ich przechowywania, a inteligentne przechowywanie wersji pozwala na rotację, która automatycznie zastępuje starsze wersje kopii zapasowych. Serwer TS-251+ obsługuje też protokół rsync do tworzenia kopii zapasowych informacji według harmonogramu na zdalnych serwerach. Kopie zapasowe informacji można wytwarzać i przywracać, korzystając z różnorodnych usług pamięci masowej w chmurze, takich jak Amazon® S3, Amazon® Glacier, Microsoft® Azure, ElephantDrive®, Dropbox®, Google Drive™, Google Cloud Storage™ i inne.

Prostsze przywracanie woluminów i jednostek LUN dzięki migawkom

Podobnie jak modele najwyższej klasy serwer TS-251+ zezwala na swobodne korzystanie z pożądanej przez użytkowników funkcji migawek. Menadżer pamięci systemu QTS łatwe w użyciu narzędzie do migawek przystępne za pośrednictwem oglądarki internetowej. Dzięki temu można prosto tworzyć kopie zapasowe informacji i przywracać je na serwerze TS-251+ do dowolnego punktu w czasie, aby zapobiec utracie ważnych danych. Użytkownicy mogą wykonać do 256 migawek woluminów i jednostek LUN, sprawnie replikować je na zdalnych serwerach, kopiując jedynie wprowadzone zmiany i ekspresowo klonować migawki woluminów i jednostek LUN jako woluminy lokalne bez zakłócania działania systemu. System można choćby skonfigurować tak,automatycznie robił migawkę woluminu przed utworzeniem kopii zapasowej przy użyciu RTRR albo rsync, choćby kiedy plik jest otwarty.

Wszechstronne opcje zabezpieczeń

W otwartych środowiskach sieciowych dane na podłączonych urządzeniach mogą być narażone na włamania. Serwer TS-251+ gwarantuje liczne opcje zabezpieczeń, takie jak dwustopniowa weryfikacja, szyfrowany dostęp czy blokowanie adresów IP. By zapobiec dostępowi osób nieupoważnionych do ważnych plików, administratorzy mogą kontrolować uprawnienia dostępu każdego użytkownika do poszczególnych folderów. Serwer TS-251+ proponuje 256-bitowe szyfrowanie AES FIPS 140-2, dzięki temu uniemożliwia dostępowi do informacji ze strony osób nieupoważnionych i włamaniom, nawet jeżeli dojdzie do kradzieży dysków twardych lub całego serwera.

Bezpieczny dostęp dzięki serwerowi i klientowi VPN

TS-251+ może działać jako serwer VPN z obsługą standardów L2TP/IPsec, OpenVPN i PPTP proponując bezpieczny dostęp do danych w sieci lokalnej. Serwer TS-251+ udostępnia także klienta VPN z obsługą standardów PPTP i OpenVPN, który chroni poufność przesyłanych danych.

Synchronizacja plików między urządzeniami i chmurami

Narzędzie Qsync zmienia serwer TS-251+ w bezpieczne i pojemne centrum danych do synchronizacji plików. Każdy plik przesłany do serwera TS-251+ jest udostępniany różnym powiązanym urządzeniom, takim jak komputery, notebooky i urządzenia przenośne. Aplikacja Qsync jest szczególnie przydatna dla osób często podróżujących. Mogą one w ten sposób zarządzać plikami i mieć najistotniej aktualne ich wersje na rozmaitych urządzeniach. Qsync proponuje najróżniejsze sposoby nieskomplikowanej i szybkiej synchronizacji plików i udostępniania plików w grupach. Istotnie ułatwia to prowadzenie zespołowych projektów i współpracę. Narzędzie to obsługuje scentralizowaną konfigurację i pozwala na zdalne usuwanie zawartości folderu Qsync na utraconym urządzeniu, żeby zapobiec przechwyceniu informacji, a choćby przywrócenie jej po odzyskaniu urządzenia. Można także zainstalować aplikację Cloud Drive Sync z QTS App Center, aby prosto synchronizować pliki z usługami pamięci w chmurze Google Drive™ i Dropbox®.

Wszechstronny monitoring zapewniający całodobową ochronę

Aplikacja Surveillance Station serwera TS-251+ to profesjonalne rozwiązanie do monitoringu z łatwym w obsłudze interfejsem do zarządzania, obsługą ponad 3000 modeli kamer IP oraz możliwością dokupowania licencji na dodatkowe kamery. Aplikacja ta obsługuje monitorowanie w czasie rzeczywistym oraz rejestrowanie i odtwarzanie sygnału wideo i audio przy użyciu wielu ustawień do wyboru. Na urządzeniach z systemem iOS® lub Android™ można też zainstalować aplikację Vmobile do zarządzania monitoringiem z kamer w dowolnym miejscu i chwili,chronić środowisko biurowe. Po zainstalowaniu aplikacji mobilnej Vcam można zmienić urządzenie w kamerę sieciową i bezpośrednio nagrywać wideo na serwerze TS-251+. Serwer TS-251+ proponuje 2 darmowe kanały kamer IP. Liczbę kanałów można powiększyć do 40, dokupując dopełniające licencje.

Dostęp z urządzenia przenośnego

Serwer TS-251+ to pamięć masowa w chmurze prywatnej, która powiększa pojemność urządzeń przenośnych. Qfile pozwala na uzyskiwanie dostępu do przechowywanych plików, przesyłanie ich i pobieranie i udostępnianie. Jest to tak przystępne, jakby ogromną kolekcję plików nosiło się w kieszeni. Aplikacja Qfile zainstalowana na urządzeniu z systemem iOS® umożliwia przeglądanie nagrań video i zdjęć przechowywanych na serwerze TS-251+, a także odtwarzanie ich na ekranie telewizora przy użyciu Apple TV®. Qmanager pozwala na zdalne i efektywne monitorowanie serwera TS-251+ oraz zarządzanie nim bez włączania komputera PC. W aplikacji Qnotes można robić i udostępniać cyfrowe notatki, a pliki muzyczne, zdjęcia i nagrania video przechowywane na serwerze TS-251+ można przeglądać w dowolnej chwili i miejscu przy użyciu aplikacji Qmusic, Qphoto, a także Qvideo apps.

zwiększanie możliwości serwera NAS dzięki aplikacjom instalowanym na żądanie

Serwer TS-251+ ma wbudowaną funkcję App Center, która udostępnia przeróżne aplikacje producenta QNAP i twórców zewnętrznych do instalacji na żądanie. Są to m.in. Narzędzia do tworzenia kopii zapasowych/synchronizacji, biznesu, zarządzania treścią, komunikacji, pobierania, rozrywki i wielu innych zastosowań. Jest to także centralne miejsce do zarządzania zainstalowanymi aplikacjami i ich aktualizacji. Platforma opracowywania aplikacji firmy QNAP jest zgodna z duchem open source i zezwala na deweloperom tworzenie własnych aplikacji oraz dodawanie niemal nieograniczonych możliwości do serwera TS-251+.

Wskaźniki LED o dostosowywanej jasności

Model TS-251+ obsługuje rozciągliwą, 3-stopniową regulację jasności wskaźników LED. Zależnie od otoczenia możesz przystosować jasność wszelkich wskaźników systemu i w razie zapotrzebowania zaplanować automatyczne przyciemnianie diod LED w określonych sytuacjach.

Łatwe zwiększanie objętości pamięci

Serwer TS-251+ zezwala na zwiększanie objętości online przy użyciu modułów rozszerzających QNAP. W ten sposób można zaspokoić rosnące potrzeby związane z przyrostem informacji biznesowych. Rozwiązanie marki QNAP można powiększać na żądanie*, dzięki czemu TS-251+ jest nadzwyczajnym centrum plików z obszerną pamięcią masową na osobistą linię wideo.

Obsługa technologii QJBOD Express (roamingu modułów rozszerzających w architekturze JBOD)** pozwala na podłączenie pojemnego modułu rozszerzającego QNAP do serwera TS-251+ i migrację danych do innego serwera NAS za pośrednictwem modułu w architekturze JBOD bez potrzeby łączności sieciowej.

Maksymalna ilość dysków po podłączeniu modułów zwiększających QNAP:

*Aby rozszerzyć obszerności na informacje za pomocą obudowy powiększającej UX, w module rozszerzającym UX należy utworzyć osobny statyczny wolumen lub pulę pamięci.
**Grupy RAID pul pamięci nie mogą obejmować przeróżnych modułów.

Oszczędność energii i ochrona środowiska

Serwer TS-251+ mieści niskonapięciowy procesor 22 nm i pamięć RAM DDR3L, które charakteryzują się niskim poziomem mocy i wysoką skutecznością podczas operacji systemowych, a równocześnie zezwalają na oszczędzanie energii. Spośród innych naturalnych funkcji warto wymienić tryb uśpienia S3, planowane włączanie i wyłączanie zasilania, tryb gotowości dysków twardych, a także Wake on LAN. Producent QNAP pakuje serwer TS-251+ w ekologiczne pudełko, które obniża negatywny wpływ produktu na środowisko.

Specyfikacja techniczna:

 • Procesor: Quad-Core Intel® Celeron® 2.0GHz (burst up to 2.42GHz)
 • Pamięć RAM: 2GB DDR3L
 • ilość slotów pamięci: 2 (max do 8GB)
 • Pamięć Flash: 512MB DOM
 • Kieszenie na dyski twarde: 2 x 3.5" / 2.5" SATA III/II HDD albo SSD, (brak dysków w pakiecie)
 • Kieszenie HotSwap x 2
 • powiększenie obszerności: 1 pokrywa zewnętrzna (UX-800P, UX-500P)
 • Porty LAN: 2 x RJ-45 Gigabit Ethernet
 • Porty USB: 2 x USB 3.0; 2 x USB 2.0
 • czujka podczerwieni IR: tak (pilot w zestawie)
 • Złącza HDMI: x1
 • Wskaźniki LED: Power/Status, LAN, USB, HDD 1-2
 • Przyciski: Power, Reset, USB Auto Copy
 • rodzaj pokrywy: Tower
 • wymiary: 168.5 x 102 x 225 mm
 • Waga netto: 1.28 kg
 • Waga brutto: 2.32 kg
 • Dopuszczalna temperatura podczas pracy: 0 - 40 °C, 5 - 95% R.H
 • Zasilanie: Zasilacz zewnętrzny 60W, 100-240V
 • Zużycie energii (W) Tryb uśpienia: 0.57W
  • Praca: 18.09W
  • HDD standby: 10.56W
 • Chłodzenie: 1x wentylator 7cm 12V
 • Zabezpieczenia: Kensington Security Slot

Zawartość zestawu:

 • TS-251+
 • kabel Ethernet x 2
 • Quick installation guide (QIG)
 • Śruby x 8 (dla 3.5" HDD)
 • Śruby x 6 (dla 2.5" HDD)
 • Zasilacz AC: SP-2BAY-ADAPTOR
 • przewód zasilający x 1
 • Pilot zdalnego sterowania: RM-IR002

Podobne produkty w kategorii Serwery plików