• Producent: Asus
  • Kategoria: Serwery plików
ASUSTOR AS3104T SIECIOWY SERWER PLIKÓW NAS 4K, 4-DYSKOWY sprawny i atrakcyjny cenowo serwer NAS z możliwością odtwarzania 4K AS3104T - Napędzany najnowszym procesorem Intel Celeron N3050 - Złącze HDMI z możliwością odtwarzania materiału 4K - Wysoki transfer - Sprzętowe wspomaganie szyfrowania informacji - Energooszczędny - unikatowy design - Ponad 100 dodatkowych aplikacji dostępnych w centrum pobierania ASUSTOR Napędzany najnowszym procesorem Intel N3050 Dysk sieciowy ASUSTOR serii AS31 bazuje na najnowszym procesorze dwurdzeniowym Intel Celeron (Braswell) N3050 oferując wysoką produktywność przy zapisie i odczycie (Odczyt: 110MB/sek., Zapis: 112Mb/sek. W konfiguracji RAID1).
sprawność Dual Channel ASUSTOR linii AS31 obsługuje pamięć RAM „dual channel”. To pozwala, żeby serwer wydajnie pracował przy odtwarzaniu materiału wideo w technologii 4k.
NAS obszernej objętości AS3104T zagwarantuje dużą objętość NAS-a dla użytkowników domowych w przystępnej cenie. Użytkownicy mogą zamontować cztery dyski twarde 10TB do natychmiastowego utworzenia konkretnej przestrzeni dyskowej do 40TB. W trakcie robienia zdjęć albo nagrania filmów video z wakacji rodzinnych, spotkań i innych cennych wspomnień, użytkownicy nie muszą już ograniczać się do niewiele znaczących pojemnościowo względem NAS-a kart pamięci. Z pojemnością, którą oferuje AS3104T, użytkownicy mogą zapisywać wszystkie swoje filmy oraz zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, a także jakości zachowując je za każdym razem w pierwotnej formie. Na dodatek, ustawienie objętości przechowywania RAID 5 i 6 zapewnia kompleksową ochronę wszelkich zasobów cyfrowych przechowywanych na urządzeniu NAS, minimalizując ryzyko utraty informacji z powodu awarii dysku twardego albo innych wypadków.
Wspomaganie transkodowania Od dzisiaj nie musisz martwić się o problemy z kompatybilnością, rozdzielczością w trakcie odtwarzania filmów na ekranie telefonu, tabletu lub komputera. Media Converter wykorzystuje szybką i prostą metodę konwersji, która zezwala na realizowanie zadania konwersji w tle. Wytworna zaimplementowana technika Hyper-Transcoding została profesjonalnie produkowana poprzez ASUSTOR. Technika ta wykorzystuje funkcję przyspieszenia sprzętowego procesora Intel, dokonując konwersji plików video o mnóstwo szybciej i prościej niżeli kiedykolwiek wcześniej. Korzystanie z Hyper-Transcoding do konwersji plików może zniżyć normalny czas konwersji, co najmniej 10 razy.
Montaż bez wykorzystania śrubokręta Serwery ASUSTOR linii AS31 to w dodatku prosty montaż bez zastosowania narzędzi. Wystarczą palce.
Instalacja aplikacji bez udziału komputera Instalacja aplikacji mobilnej dla telefonów komórkowych zajmuje tylko 3 kroki! Odnajdowanie urządzenia NAS, inicjalizacja systemu oraz instalacja, zarządzanie energią, aktualizacjami oprogramowania ADM, informacje o systemie i o sporo więcej jest o sporo bardziej komfortowe przy pomocy dostępu w dowolnym momencie dzięki aplikacji ASUSTORA w telefonie komórkowym.
Kompleksowe rozwiązania kopii zapasowych seria maszyn AS3104T zapewnia najróżniejsze opcje tworzenia kopii zapasowych oraz możliwość podłączenia do rozmaitych chmur publicznych takie jak Amazon S3, DropBox, Google Drive, OneDrive, Box.net, HiDrive, Ralus, WonderBox, xCloud oraz CrashPlan Możesz również wykorzystać oglądarki FTP, pokrywy zewnętrzne dysków twardych USB, zewnętrznych dysków twardych i lokalnych kopii zapasowych w celu zapewnienia właściwego procesu tworzenia kopii zapasowych Twoich informacji. Bez względu na to, czy używasz systemu Windows, Mac lub Linux, ASUSTOR zapewnia odpowiednie narzędzia dla potrzeb tworzenia kopii zapasowych.
Centralne repozytorium aplikacji Uwolnij nieograniczony potencjał NAS-a ASUSTORA. Aplikacje, które pochodzą z fabrycznie zainstalowanego urządzenia NAS ASUSTORA to tylko początek. Dla Twojej wygody, możesz przeglądać i pobierać dowolne aplikacje, które Ciebie interesują z centralnego repozytorium aplikacji. Niezależnie od Twoich zainteresowań, budowy strony albo cyfrowego środowiska domowego, centralne repozytorium aplikacji gromadzi tego, co Ci trzeba. Z ponad 200 oryginalnych aplikacji, App Central oferuje niezmierzoną gamę zastosowań, których wymagasz, aby zaspokoić zapotrzebowania w cyfrowym świecie. Poznaj nieograniczone możliwości sprzętów NASÓW ASUSTORA podczas tworzenia spersonalizowanego urządzenia NAS pod Ciebie.
Kompleksowy system monitoringu Martwisz się o pozostawieniu domu bez opieki? Miej podgląd do najważniejszych rzeczy przy użyciu aplikacji Surveillance Center. 4 darmowe kanały dla kamer oraz 5 prostych kroków instalacyjnych kreatora pomoże Tobie spersonalizować system monitoringu w stosownych przedziałach czasowych.
Przywróć swoje ulubione wspomnienia z pomocą galerii fotografii Niezapomniane wakacje, zjazdy, wesela, ukończenie wyższych studiów, a także sporo więcej. Galeria pomaga organizować w organizowaniu swych zdjęć i filmów ze wszelkich magicznych i ważnych momentów w swoich życiu. Album znamionuje 5 miniaturek, które pozwalają na wyświetlenie zawartości w mgnieniu oka. Jedno kliknięcie do social media zezwala na natychmiastowe udostępnienie fotografii przyjaciołom, a także rodzinie, podczas gdy aplikacja przenośna AiFoto zagwarantuje natychmiastową kopię zapasową wszystkich fotografii.
Music Box SoundsGood SoundsGood to internetowy odtwarzacz muzyczny, który może odtwarzać wszystkie utwory przechowywane na dysku NAS poprzez Internet. Dzięki czemu narzędziu można uzyskać dostęp do Twojej muzyki z dowolnego miejsca, a choćby podzielić się swoją serią muzyki z rodziną i przyjaciółmi. Z SoundsGood każdy użytkownik może posiadać własną indywidualną linię muzyki i listę odtwarzania. Można na dodatek przesyłać muzykę bezpośrednio z NAS-a do urządzenia mobilnego po zainstalowaniu darmowej aplikacji AiMusic.
iTunes Server. Cała muzyka. Bez ograniczeń Wciąż przechowujesz zbiory muzyczne i filmowe na zróżnicowanych komputerach? rozpoczyna brakować miejsca na dysku? Serwer iTunes jest tym, czego Ci trzeba. Dzięki serwerowi można przechowywać wszystkie pliki muzyczne i filmy na NAS-ie ASUSTORA i strumieniowo oglądać je z dowolnego komputera Mac albo Windows w sieci lokalnej. AirPlay, iOS, zdalne parowanie oraz listy odtwarzania są na dodatek obsługiwane dla zapewnienia wygody.
Odtwarzacz Hi-Res dla Twojego sprzętu DSD ASUSTOR jest nadal liderem w branży i jedyną marką na świecie, która wspiera strumieniowanie dźwięku w wysokiej rozdzielczości - 11,2Mhz. Aplikacja odtwarzacza Hi-Res w połączniu z serią AS31 - wysokiej klasy transkodowania DSD zagwarantuje niesamowite wrażenia odsłuchowe, które pozwalają usłyszeć finezyjne i pełny zakres intensywny swej ulubionej muzyki, jakbyś był w trakcie koncertu na żywo. Odtwarzacz Hi-Res pozwala także utworzyć folder w celu udostępnienia muzyki do podzielenia się swoją serią muzyki w wysokiej rozdzielczości z rodziną i przyjaciółmi.
nieszablonowy design ASUSTOR linia AS31 na nowo definiuje estetykę i design serwerów NAS. Nieszablonowy wygląd z błyskotliwym front panelem to szykowny dodatek niezależnie od miejsca instalacji serwera NAS.
Sprzętowe wsparcie szyfrowania informacji Bezpieczeństwo informacji to priorytet dla ASUSTOR. Kolekcja AS31 wbudowany moduł sprzętowego szyfrowania danych, co umożliwia pełne zabezpieczenie danych od momentu jak jedynie serwer zacznie gromadzić informacje. Zaimplementowany moduł umożliwia osiągnięcie przepustowości na poziomie 112MB/sek. (odczyt) i 71MB/sek. (zapis), co jest adekwatnym konsekwencją do komfortowej pracy z zabezpieczonymi danymi.
Domowe centrum rozrywki Zbuduj kompletne domowe centrum rozrywki wykorzystując serwer ASUSTOR NAS. Z zaimplementowanym interfejsem HDMI, i wieloma multimedialnymi aplikacjami skorzystaj z zasobów multimedialnych podłączając serwer bezpośrednio do TV Full HD, również amplitunera. Oprócz obsługi multimediów w wysokiej rozdzielczości (4K) ASUSTOR oferuje sporo aplikacji multimedialnych jak serwer multimediów DLNA/UPnP czy iTunes. Efektywność urządzenia umożliwia przeglądaniu multimediów jednocześnie na obszernym ekranie TV jak i na niepokaźnym ekranie urządzenia przenośnego jak TV czy tablet.
Cicha praca AS31 pracuje niezwykle cicho, poziom hałasu to w stanie hibernacji to około 19dB. Podczas pracy systemy poziom hałasu wzrasta do zaledwie 32 decybeli, dzięki temu urządzenia z linii AS31 można bezproblemowo umieścić w każdym miejscu.
Aplikacje mobilne luksusowa technologia ASUSTOR Cloud Connect zezwala na podłączenie Ciebie do serwera NAS z dowolnego urządzenia mobilnego w celu uzyskania dostępu i udostępnienia plików. Aplikacje przenośne ASUSTOR zapewniają funkcje zabezpieczające za pomocą kodu w celu ochrony i prywatności. Urządzenie wspiera ponadto połączenia HTTPS dla powiększenia bezpieczeństwa w trakcie komunikacji urządzenia końcowego z NAS-em.
Energooszczędność linia AS31 pozostała wytwarzana z myślą o ekologii i energooszczędności. Podczas działania serwer pobiera wyraźnie mniej energii niż zwykły komputer. Ponadto można sterować pracą serwera NAS, żeby oszczędzać energię w trakcie, kiedy serwer nie jest wykorzystywany. Podczas hibernacji dysków serwer pobiera tylko 7,47W, a podczas normalnej pracy 13,7W.

właściwości:
Długość: 218 mm
Szerokość: 164 mm
Wysokość: 164 mm
Maksymalna rozdzielczość video: 3840 × 2160 (4K) px
wyświetlacz LCD: Nie
Model procesora: Intel Celeron 1.6GHz Quad Core (burst up to 2.08~2.24 GHz)
ilość portów: LAN - 1GB X1
rodzaj obudowy: Tower
Waga: 1.6 kg
Sprzętowe szyfrowanie: Tak
Sprzętowe transkodowanie video: H.264 (AVC), MPEG-4 Part 2, MPEG-2, VC-1
Pamieć RAM: 2GB DDR3L (bez możliwości rozszerzenia)
Obsługiwane dyski HDD: 3.5" SATA II/ III x 4
Maksymalna obsługiwana pojemność logiczna: 40 TB (10 TB HDD X 4)
Obsługa jednego woluminu obszerniejszego aniżeli 16TB: Tak
Porty dopełniające: USB 3.0 x 3
Sloty rozszerzające PCIe: -
Zasilanie: Zewnętrzny adapter zasilania: 90W x1 100V-240V AC
pobór mocy (w trakcie pracy): 24.5 W
zużycie mocy (hibernacja dysku): 11.1 W
pobór mocy (tryb uśpienia): 0.69 W
Obsługa trybów RAID: Pojedynczy dysk, JBOD, RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10
Wyjście video: HDMI 1.4b x 1
Odbiornik podczerwieni: Tak
Wyjście audio: -
Blokada szuflady: Nie
Serwisowy wskaźnik LED na tylnym panelu: Nie
Redundantny zasilacz: Nie
Maksymalna liczba uzytkowników: 4096
Maksymalna ilość grup: 512
Maksymalna liczba współdzielonych folderów: 512
Maksymalna ilość połączeń: 512
Maksymalna ilość zleconych backupów: 80
Max targets: 256
Max LUN: 256
Kompatybilność z VMware: -
Kompatybilność z Citrix: -
Kompatybilnosć z Hyper-V: Tak
ASUSTOR Portal: Youtube TV, Chrome, Kodi, Netflix, Spotify
Galeria fotografii: Tak
FTP Explorer: Tak
HiDrive Backup: Tak
Google Drive: Tak
Dropbox: Tak
Mail Server: Tak
Centrum pobierania: Tak
Plex Media Server: Tak
Maksymalna ilość jednoczesnych zadań pobierania: 4
Serwer VPN: Tak
Maksymalna ilość połączeń serwera VPN: 30
Maksymalna liczba obsługiwanych kamer (z dodaną licencją): 16
Centrum Monitoringu na lokalnym monitorze: Tak
Maksymalna liczba wyświetlanych kanałów równocześnie na lokalnym wyświetlaczu: 4
SoundsGood - Odtwarzanie poprzez przeglądarkę WEB: Tak
SoundsGood - lokalne odtwarzanie dzwięku: Głośniki USB, DAC, Głośniki Bluetooth, HDMI
SoundsGood - Odtwarzanie dzwięku na innych urządzeniach: AirPlay Speakers (z AiMusic na urządzeniu iOS)
Wersja XBMC/KODI: 15.1
XBMC/KODI wielokanałowe audio 5.1/7.1: Tak
XBMC/KODI wielokanałowe audio HD 5.1/7.1: Tak
iTunes - lokalne odtwarzanie dźwięku: Głośniki USB, DAC, Głośniki Bluetooth, HDMI
iTunes - Odtwarzanie dźwięku na innych urządzeniach: AirPlay Speakers (z Remote na urządzeniu iOS)

Podobne produkty w kategorii Serwery plików