Serwer plików Qnap TS-1273U-8G

chwilowy brak towaru

  • Producent: Qnap
  • Kategoria: Serwery plików

Model TS-1273U, oparty na wysokowydajnym czterordzeniowym procesorze AMD R-Series z pamięcią RAM DDR4 do 64 GB, jest wyekwipowany w dwa porty 10GbE SFP+ i dwa gniazda na dyski SSD M.2 SATA 6 Gb/s, umożliwiając konfigurację Qtier, a także przyspieszanie za pomocą pamięci podręcznej. Ten zaawansowany sprzęt pozwala również na dwukrotnie szybsze przesyłanie zaszyfrowanych plików dzięki akceleracji szyfrowania AES-NI. Serwer TS-1273U jest dedykowany dla drobnych i średnich firm, które potrzebują prywatnej chmury, międzyplatformowego udostępniania plików i współpracy, produktywnego tworzenia kopii zapasowych i przywracania , a także pamięci masowej do zastosowań wirtualizacyjnych, a ponadto chcą przygotować swoją infrastrukturę IT do obsługi sieci 10GbE, maksymalizując zwrot z inwestycji.

  • Ujednolicone rozwiązanie pamięci masowej NAS i iSCSI-SAN
  • Wysokowydajne urządzenie magazynujące do wirtualizacji, a także edycji i udostępniania danych multimedialnych na bieżąco, gotowe do obsługi sieci 10GbE
  • Obsługuje wirtualizację, aplikacje kontenerowe, centralne magazynowanie, tworzenie kopii zapasowych, udostępnianie i przywracanie po awarii
  • Bezpieczny dostęp dzięki serwerowi i klientowi VPN
  • Qfiling zezwala na samoczynne porządkowanie plików, Qsirch umożliwia pełnotekstowe wyszukiwanie plików, a QmailAgent ułatwia zarządzanie dużą liczbą kont e-mail
  • Nowy system QVR Pro zapewnia dedykowane miejsce na serwerze NAS do magazynowania informacji z nadzoru wizyjnego i oferuje korzyści związane prosto zarządzania z poziomu systemu QTS
  • Możliwość rozbudowy pamięci masowej przy użyciu modułów zwiększających QNAP albo technice VJBOD (Virtual JBOD)

Czterordzeniowy procesor AMD R-Series RX-421ND z akceleracją szyfrowania AES-NI

Model TS-1273U jest wyekwipowany w czterordzeniowy procesor AMD R-Series RX-421ND 2,1 GHz (Turbo Core do 3,4 GHz), dwukanałową pamięć RAM DDR4 8 GB/16 GB/64 GB (z możliwością rozbudowy do 64 GB), cztery porty 1GbE i fabrycznie zainstalowaną dwuportową kartę sieciową 10GbE. Dzięki dwuportowej konfiguracji 10GbE serwer TS-1273U może zapewniać przepustowość do 1531 MB/s, pozwalającą na ultraszybkie działanie wielozadaniowe przy niskim zużyciu energii. Akceleracja szyfrowania oparta na technice AES-NI proponuje efektywność szyfrowania, która w tej klasie nie ma sobie równych (szyfrowanie 256-bitowe AES całych woluminów NAS z szybkością do 1305 MB/s), znacząco zwiększając sprawność systemu, bezpieczeństwo, a także ochronę poufnych informacji przechowywanych na serwerze NAS.

Testy przeprowadzono w laboratoriach QNAP. Wyniki mogą się różnić w zależności od środowiska.

Środowisko testowe:
NAS: TS-1273U-8G with QTS 4.3.3
Volume type: RAID 5; 12 x Intel S3500 240GB SSDs (SSDSC2BB240G4)
Client PC:
Intel® Core™ i7-4770 3.40GHz CPU; 16GB RAM; Mellanox 10GbE NIC; Windows® 10 64-bit

zastosowana łączność 10GbE

Dzięki załączonej dwuportowej karcie sieciowej PCIe 10GbE SFP+ serwer TS-1273U obsługuje szybkie sieci 10GbE, momentalny transfer informacji firmom, wymagającym większej przepustowości na zapotrzebowania wirtualizacji, a także szybkiego tworzenia kopii zapasowych i przywracania coraz pokaźniejszych ilości danych. Znacząco zwiększa też efektywność procesów związanych z danymi multimedialnymi, umożliwiając edycję na bieżąco materiałów wideo o znacznej rozdzielczości bez konieczności przenoszenia plików pomiędzy serwerem TS-1273U a stacjami roboczymi.

Wysoka niezawodność dla ciągłości biznesu

Biznesowy model TS-1273U zaprojektowano do działania i świadczenia usług poprzez całą dobę. Obsługa kompleksowych konfiguracji RAID i zamiany dysków w trakcie pracy zagwarantuje ciągłość usług. Progresywna technika przywracania RAID firmy QNAP pomaga w razie przypadkowego usunięcia należycie działających dysków ze zdegradowanego woluminu RAID. System można odzyskać poprzez włożenie nieprawidłowo usuniętych dysków twardych i przywrócenie dostępu do informacji. TS-1273U zapewnia wysoką bezusterkowość i sprawność dzięki czterem portom LAN umożliwiającym obsługę wielu trybów trunkingu portów, w tym przełączania awaryjnego.

Dysk SSD SATA 6 Gb/s M.2 i pamięć podręczna na dysku SSD 2,5" z optymalizacją Qtier

Serwer TS-1273U obsługuje dyski SSD przeznaczone do buforowania, co pozwala na rozszerzenie liczby operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS) i szybsze przesyłanie danych. Udoskonaloną niezawodność pozwalają uzyskać dwa (opcjonalne) dyski SSD SATA M.2 2280 6 Gb/s. Korzystanie z pamięci podręcznej SSD unosi ogólną efektywność systemu i nieprzeciętnie usprawnia działanie w użyciach wymagających wielu losowych operacji wejścia/wyjścia na sekundę, takich jak bazy informacji i wirtualizacja. Stworzona przez markę QNAP technika Qtier pozwala na korzystanie w modelu TS-1273U z samoczynnego pozycjonowania informacji, które nieprzerwanie optymalizuje wydajność pamięci masowej na dyskach SSD M.2, SSD 2,5" i SATA o dużej pojemności dzięki ciągłej akceleracji.

Uwaga:
1. Dysk SSD M.2 jest opcjonalny
2. Praca dysków M.2 może powodować przegrzewanie, dlatego zaleca się zainstalowanie radiatora (marki QNAP albo innego producenta) na dysku SSD M.2.

QTS — najistotniej instynktowny i inteligentny system operacyjny serwerów NAS

Dzięki licznym modułowym aplikacjom i funkcjom system QTS unosi efektywność zarządzania, powiększa osobistą efektywność, usprawnia obsługę multimediów i dużo więcej. Dodano jeszcze nowe, inteligentne usługi oparte na agentach, żeby uprościć działanie systemu i zarządzanie. Instynktowny system QTS oferuje inteligentny pulpit umożliwiający prędkie znajdowanie potrzebnych funkcji, monitorowanie ważnych danych systemowych w czasie rzeczywistym, otwieranie wielu okien aplikacji w celu sprawniejszego jednoczesnego realizowania zadań i korzystanie ze zintegrowanego serwisu App Center z instalowanymi na żądanie aplikacjami zwiększającymi funkcjonalność serwera NAS. System QTS przełamuje bariery sprzętów i platform, a także ograniczenia geograficzne, oferując użytkownikom zoptymalizowane funkcje chmury i inne nowoczesne funkcje.

Pamięć masowa do wszystkich zastosowań wirtualizacyjnych

Model TS-1273U to kompletne rozwiązanie pamięci masowej iSCSI/IP-SAN, obsługujące VMware®, Citrix®, Microsoft® Hyper-V® i Windows Server® 2012 R2, gwarantując elastyczne wdrażanie i zarządzanie w środowiskach wirtualizacji. TS-1273U pozwala na korzystanie z technologii VMware VAAI i Microsoft ODX w celu powiększenia sprawności przez odciążanie serwera ESXi albo Hyper-V, a w dodatku obsługuje dodatek QNAP vSphere Client i dostawcę QNAP SMI-S w celu powiększenia skuteczności operacyjnej i usprawnienia zarządzania wirtualizacją.

Zintegrowane rozwiązania wirtualizacji i kontenerów

Aplikacja Virtualization Station zezwala na hosting sprzętów wirtualnych na serwerze TS-1273U i dostęp do nich z oglądarki internetowej albo programu Virtual Network Computing (VNC). Z kolei aplikacja Container Station integruje niewymagające obszernych zasobów technologie wirtualizacji LXC i Docker®, zezwalając na korzystanie z wielu odizolowanych systemów Linux® na serwerze TS-1273U, a także pobieranie aplikacji z wbudowanego narzędzia Docker Hub Registry®. Container Station obsługuje także platformę QIoT Containers, pomagającą w prędkim określeniu struktury środowiska IoT i wdrożeniu w prywatnej chmurze IoT. Przełącznik sieciowy i wirtualny, nieograniczony wydajnością sieci fizycznej, znacznie przyspiesza transfer informacji pomiędzy maszynami wirtualnymi, kontenerami i serwerem NAS za pośrednictwem wewnętrznego interfejsu.

Optymalizacja współpracy dzięki międzyplatformowemu udostępnianiu plików i synchronizacji

TS-1273U przechowuje dane, dzienniki i najróżniejsze pliki w lokalizacji centralnej, które dzięki obsłudze protokołów SMB/CIFS, AFP i NFS mogą być udostępniane poprzez sieć pomiędzy platformami Windows®, Mac® i Linux®/UNIX®. Za sprawą Qsync — narzędzia zmieniającego serwer QNAP NAS w bezpieczne i pojemne centrum danych do synchronizacji plików — każdy plik przesłany do serwera TS-1273U jest udostępniany wszystkim powiązanym urządzeniom, takim jak komputery, laptopy i urządzenia mobilne. Synchronizacja folderów udostępnionych i folderów zespołów zezwala na udostępnianie plików w grupach, co istotnie rozszerza sprężystość prowadzenia zespołowych projektów i możliwości współpracy.

Wszechstronne rozwiązania do tworzenia kopii zapasowej i odzyskiwania danych

Serwer TS-1273U proponuje sprężyste rozwiązania tworzenia kopii zapasowych dla użytkowników komputerów Windows® i Mac®, migawki woluminów/jednostek LUN (jednostka LUN oparta na blokach* i jednostka LUN oparta na plikach), migawki udziału sieciowego, funkcję repliki migawki, a także klonowania. Obsługuje na dodatek Hybrid Backup Sync, która łączy funkcje tworzenia kopii zapasowych, przywracania i synchronizacji (przy użyciu protokołów RTRR, rsync, FTP, CIFS/SMB) umożliwiając proste przesyłanie danych do przestrzeni lokalnych, zdalnych i w chmurze w ramach kompleksowego planu przechowywania informacji i odzyskiwania po awarii.

* Do 256 migawek na wolumin lub jednostkę LUN, a także maksymalnie 1024 migawki na serwer NAS. Zaleca się stosowanie migawek jednostek LUN opartych na blokach.

Kompleksowa ochrona informacji

W otwartych środowiskach sieciowych dane biznesowe mogą być narażone na ujawnienie w wyniku włamania. Serwer TS-1273U gwarantuje liczne opcje zabezpieczeń, takie jak oprogramowanie antywirusowe, szyfrowany dostęp, blokowanie adresów IP, weryfikacja dwuetapowa itd. Aby zapobiec dostępowi osób nieupoważnionych do ważnych plików, administratorzy mogą kontrolować uprawnienia dostępu każdego użytkownika do poszczególnych folderów. Serwer TS-1273U obsługuje 256-bitowe szyfrowanie AES, co uniemożliwia dostępowi do prywatnych informacji biznesowych ze strony osób nieupoważnionych i włamaniom, choćby jeżeli dojdzie do kradzieży dysków twardych albo całego serwera. Zapewnia także obsługę serwera Windows AD, serwera LDAP i wbudowanej usługi LDAP.

Bezpieczny dostęp dzięki klientowi VPN i serwerowi proxy

Nowa aplikacja QVPN łączy funkcjonalność serwera VPN i klienta VPN. TS-1273U z aplikacją QVPN może działać jako serwer VPN z obsługą standardów L2TP/IPsec, OpenVPN i PPTP, proponujący bezpieczny dostęp do danych udostępnionych w prywatnej sieci lokalnej. TS-1273U może także pełnić funkcję klienta VPN, umożliwiającego nawiązywanie połączeń z innymi serwerami VPN lub wirtualną siecią prywatną przy użyciu protokołów PPTP i OpenVPN w celu bezpiecznej transmisji danych. Klient VPN pozwala też serwerowi NAS nawiązywać połączenia z wieloma serwerami naraz. Urządzenia można podłączyć do serwera NAS i serwera VPN w domu,posiadać dostęp do informacji w sieci LAN. Z kolei za pośrednictwem klienta VPN na serwerze NAS można dopasowywać się z serwerami VPN w celu uzyskiwania dostępu do usług ograniczonych regionalnie, takich jak Netflix i Hulu w HD Station.

prędkie porządkowanie i wyszukiwanie danych, podwajające wydajność

Serwer TS-1273U gwarantuje funkcje Qfiling i Qsirch umożliwiające organizację i wyszukiwanie plików bez wysiłku, stanowiąc wysokowydajne centrum przechowywania informacji. Funkcja Qfiling automatyzuje organizację plików — starczy określić warunki porządkowania, ustawić harmonogram, a pliki zostaną zorganizowane i zarchiwizowane według wprowadzonych ustawień. Narzędzie do pełnotekstowego wyszukiwania Qsirch pozwala na szybkie wyszukiwanie plików i obsługuje podglądy miniatur, skróty treści, podpowiedzi słów kluczowych i niemało innych przydatnych funkcji. Obydwie aplikacje istotnie upraszczają pracę i skracają czas wyszukiwania plików na serwerze NAS, umożliwiając skoncentrowanie się na innych zadaniach.

Scentralizowane zarządzanie pocztą i kontaktami, aby usprawnić przepływ komunikacji

Zarządzanie wiadomościami e-mail i kontaktami rozsianymi po wielu komputerach, urządzeniach i kontach może nastręczać trudności — nie wspominając choćby o utracie albo braku dostępu do ważnych wiadomości lub kontaktów w wyniku zamknięcia konta bądź awarii czy utraty urządzenia. Wyprodukowane poprzez firmę QNAP aplikacje QmailAgent i Qcontactz ułatwiają centralne przechowywanie wiadomości e-mail i kontaktów, a także zarządzanie nimi. W ten sposób są one w każdej chwili dostępne dla wszelkich posiadanych maszyn, a progresywne narzędzie wyszukujące Qsirch pozwala za każdym razem bez trudu znaleźć potrzebne kontakty i wiadomości.

Wszechstronny monitoring gwarantujący całodobową ochronę

Aplikacja Surveillance Station to fachowy system zarządzania nagraniami video (VMS) do monitoringu sieciowego z nieskomplikowanym w obsłudze interfejsem zarządzania, obsługą ponad 3000 modeli kamer IP i możliwością dokupowania licencji na kanały kamer. Obsługuje monitorowanie w czasie rzeczywistym oraz rejestrowanie i odtwarzanie sygnału video i audio przy użyciu wielu ustawień do wyboru. Aplikacja Vmobile dla systemu iOS® albo Android™ pozwala na zarządzanie monitorowanymi kanałami z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, aby skutecznie bronić środowisko biurowe. Z kolei zainstalowanie aplikacji przenośnej Vcam pozwala zmienić urządzenie w kamerę sieciową i bezpośrednio nagrywać video na serwerze TS-1273U. Serwer TS-1273U proponuje 4 bezpłatne kanały kamer IP. Liczbę kanałów można rozszerzyć do 72, dokupując uzupełniające licencje.

Zupełnie świeże rozwiązanie QVR Pro do monitoringu

Model TS-1273U obsługuje aplikację QVR Pro (Beta), integrującą mistrzowski system QVR firmy QNAP z systemem operacyjnym QTS. Zezwala na wydzielenie na serwerze NAS przeznaczonego, niezależnego miejsca do magazynowania informacji z nadzoru wizyjnego oraz wykorzystanie zalet wynikających z możliwości rozbudowy pamięci masowej i zarządzania nią z poziomu systemu QTS. QVR Pro zaopatrzono w elastyczny interfejs monitorowania, który zezwala na dobranie proporcji i monitorowanie widoku z kamer IP, obsługuje zaktualizowaną funkcję osi czasu, która zezwala na natychmiastowe wyszukanie , a także szybką identyfikację widoku w trybie monitorowania na żywo i umożliwia monitorowanie widoków i odtwarzanie obrazów bez przełączania pomiędzy oknami. Uzupełniające funkcje, takie jak wsadowe dodawanie i edytowanie kamer i wyszukiwanie kamer w różnorodnych sieciach LAN, jeszcze bardziej skracają czas i obniżają koszty wdrażania i konserwacji kompleksowego systemu nadzoru wizyjnego. Dzięki nowo wykonanej aplikacji QUSBCam2 kamery USB można używać jako kamery sieciowej ONVIF. Starczy podłączyć ją do serwera TS-1273U,mieć wgląd w obraz na żywo bez konieczności instalowania jakiegokolwiek oprogramowania. Aplikacja QVR Pro zezwala na nawet zapisywanie nagrań w celu późniejszego odtworzenia, co pozwala zbudować system monitoringu przy śladowym nakładzie finansowym.

Ekonomiczna i sprężysta rozbudowa pamięci masowej

Oprócz dodawania modułów rozszerzających QNAP pojemność pamięci TS-1273U można zwiększyć w dodatku przy użyciu grupy VJBOD. VJBOD pozwala korzystać z pojemności pamięci innego serwera QNAP NAS* jak z dysków wirtualnych, które można zainstalować w TS-1273U jako dyski lokalne i użyć do udostępniania, instalacji aplikacji, a choćby utworzenia kolejnej jednostki LUN. Aplikacji Menadżer pamięci systemu QTS można wykorzystać w celu przystępnego przeprowadzenia rozbudowy objętości NAS i zarządzania modułem rozbudowy pamięci.

Maksymalna ilość napędów przystępna po podłączeniu obudów rozszerzających producenta QNAP:

*Zdalny serwer QNAP NAS musi obsługiwać iSCSI i pule magazynów i musi być na nim zainstalowany system QTS 4.2.1 (lub nowszy). Możliwe jest zamontowanie maksymalnie 8 zdalnych jednostek NAS.
**Wymagana jest karta rozszerzeń 12 Gb/s SAS (P/N: SAS-12G2E), montujemy ją zamiast preinstalowanej dwuportowej karty 10GbE SFP+

Podobne produkty w kategorii Serwery plików