Kapsułki OLIMP Gold-Vit C 1000mg Forte 30 Kaps Ocena produktu:

od 22,99 PLN

  • Producent: OLIMP
  • Kategoria: Witaminy i minerały
  • Postać: kapsułki
Oferty (2)
Opis produktu
Dla wszystkich, którzy jeszcze nie wiedzą, dobrze znany Olimp jest z Polski!!!
nieprzeciętnie znana i uwielbiana marka odżywek i suplementów, a od paru lat także preparatów leczniczych pochodzi ze znanej w branży oponiarskiej Dębicy na Podkarpaciu. Marka powstała w 1990 znana jest z innowacyjnych rozwiązań i dbałości o jakość swoich artykułów, przykładem mogą być Mega Caps, czyli sporej wielkości kapsułki, w których dostępne są chociażby witaminy i minerały dla osób aktywnych. W ofercie polskiego producenta odszukamy pełen wachlarz odżywek i towarów wspomagających, preparaty prozdrowotne, żywność funkcjonalną, napoje użyteczne, a także akcesoria i odzież treningową. Producent od lat współpracuje z Mariuszem Pudzianowskim- strongmanem i zawodnikiem mieszanych sztuk walki.
Gold-Vit C 1000 mg Forte to suplement diety zawierający opatentowaną witaminę C, nowej generacji – PureWay-C w zwiększonej dawce.
Preparat jest mikrokapsułkowanym kompleksem kwasu L-askorbinowego i naturalnych wosków roślinnych (tłuszczowych metabolitów), wzbogaconych bioflawonoidami cytrusowymi, który wspomaga układ niepodatnościowy i jest przychylny dla żołądka.
Witamina C jest potrzebna dla naszego organizmu ponieważ: nie może być syntezowana w organizmie jest istotnie wyraźna w wielu procesach biochemicznych i metabolicznych, uczestniczy w utrzymaniu prawidłowej odporności, wpływa na zachowanie dobrej pracy układu immunologicznego , a także po aktywnych ćwiczeniach fizycznych (korzystny efekt uzyskuje się stosując dawkę 200 mg oprócz zalecanego dziennego spożycia witaminy C), przyczynia się do normalnego tworzenia kolagenu i dzięki temu prawidłowego funkcjonowania kości, zębów, chrząstek, dziąseł, skóry i naczyń krwionośnych, pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Gold-Vit C 1000 mg Forte to wysoko przyswajalne bogate źródło witaminy C, które w połączeniu z ekstraktem bioflawonoidów cytrusowych buduje oryginalny, najwyższej jakości kompleks witaminy C [PureWay-C].
Najnowsze badania naukowe wykazały wyższość ultranowoczesnej formy witaminy C w postaci tłuszczowych metabolitów (PureWay-C) nad dostępnymi dotąd na rynku formami witaminy C – kwasem askorbinowym, askorbinianem wapnia, a także askorbinianem/treonianem wapnia (Ester-C). Ta progresywna forma witaminy C wchłania się znacznie szybciej, wykazując wyjątkowo prawidłową kinetykę w czasie. Tłuszczowe metabolity witaminy C (Pure Way-C) stanowczo prędko przedostają się z przewodu pokarmowego do krwioobiegu, skąd energiczna witamina C może być prosto dystrybuowana do komórek. W przeprowadzonym na grupie zdrowych ochotników badaniu klinicznym wykazano przewagę w szybkości wchłaniania tłuszczowych metabolitów witaminy C nad innymi formami tej witaminy w odniesieniu do grupy kontrolnej. W kontraście do innych obecnych na rynku form witaminy C Pure Way-C jest najlepszą i najszybszą w działaniu postacią tej szczególnie niezbędnej i intensywnej w organizmie cząsteczki.
Fakt perfekcyjnego wchłaniania PureWay-C do krwioobiegu związany jest równocześnie z nad wyraz szybką przenikalnością tłuszczowych metabolitów witaminy C poprzez błony komórek. Mikrokapsułkowane cząsteczki PureWay-C mają pokaźnie większe powinowactwo do lipidowych struktur błon komórkowych, dlatego łatwiej i produktywniej mogą poprzez nie przenikać do wnętrza komórek. W badaniach naukowych udowodniono, że ta forma witaminy C była najszybciej absorbowana przez ludzkie limfocyty T H9. Te komórki układu niepodatnościowego, pełnią niezwykle znaczne funkcje w organizmie.
Siła antyoksydacyjna PureWay-C ora zdolności do wymiatania wolnych rodników to kolejne atrybuty eksponujące tłuszczowe metabolity witaminy C od innych form witaminy C. Przebadano zdolność do wymiatania wolnych rodników przez analizę stopnia redukcji DPPH, co pozwoliło określić stopień skuteczności tłuszczowych metabolitów witaminy C w walce z wolnymi rodnikami.
Przeznaczenie: Gold-Vit C 1000 Forte asygnowany jest dla osób wykazujących zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C; niezwykle dla narażonych na stres, palących papierosy, osób starszych, a także aktywnych fizycznie. Szczególnie sugerowany osobom wykonującym ciężką pracę fizyczną, sportowcom wyczynowym oraz w okresie obniżonej wytrzymałości.
Zalecana dzienna porcja: 1 kapsułka raz dziennie po posiłku głównym albo inaczej po konsultacji z lekarzem.
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na komponenty preparatu. Osoby z kamica nerkowa (szczawianowa albo moczanowa), zaburzeniami gospodarki żelaza (talasemia, hemochromatoza), kobiety w ciąży lub karmiące użytkowanie preparatu powinny skonsultować z lekarzem.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Suplement diety nie może być użytkowany jako substytut różnorodnej diety.
Zalecany jest jednostajny sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
składniki: mikrokapsułkowany kwas L-askorbinowy [PureWay-C] (wit.C), bioflawonoidy cytrusowe, substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych; substancja wypełniająca - celuloza mikrokrystaliczna; kapsułka (żelatyna – komponent otoczki, barwniki: E 171).
UWAGI:
Suplement diety / Środek spożywczy zastępujący całodzienną dietę, do kontroli masy ciała.
Nie można stosować jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
artykułu nie należy podawać kobietom w ciąży i matkom karmiącym.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Najlepiej spożyć przed końcem: data na opakowaniu.
Opisy są własnością sklepu www.mass-zone.eu. Kopiowanie i rozpowszechnianie opisów jest zabronione!
Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. Zm.)

Podobne produkty w kategorii Witaminy i minerały