Polar M430, M430 WHI Ocena produktu:

od 619,00 PLN

oszczędzasz do 23%

 • Producent: Polar
 • Kategoria: Zegarki sportowe
Oferty (14)
Opis produktu

POZNAJ dokładnIEJ POLAR M430!

Specyfikacja urządzenia

 • Waga: 51g
 • wyświetlacz o rozdzielczości 128X128 px
 • Wodoszczelność 3ATM
 • przewód USB
 • Języki komunikatów – możliwość ustawienia, m.in. J. Polski
 • Sygnalizacja przy pomocy wibracji
 • Alarm
 • Blokada przycisków - blokuje przyciski komputera treningowego, co pozwala unikać wszystkich niepożądanych, przypadkowych naciśnięć.
 • Podświetlenie
 • Data i dzień tygodnia
 • Godzina - system 12/24-godzinny
 • Aktualizacja oprogramowania sprzętowego - oprogramowanie urządzenia będzie się aktualizować za pośrednictwem usługi Flow.
 • wbudowany detektor GPS z technologią predykcji pozycji satelitów SiRFInstantFix™
 • Akcelerometr
 • automatyczne i manualne okrążenia
 • 8 MB pamięci flash
 • Akumulator litowo-polimerowy o objętości 240 mAh - Akumulator zezwala na rejestrowanie do 8 godzin treningu z GPS i optycznym sensorem tętna

Bluetooth Smart łączy produkt Polar i sensory dopełniające ze sobą i pozwala na synchronizowanie danych przy użyciu telefonu komórkowego. Jest to typowa technika komunikacji bezprzewodowej, którą zoptymalizowano pod kątem zużycia energii. Po sparowaniu sensor Bluetooth Smart jest automatycznie konfigurowany do przesyłania informacji do komputera treningowego użytkownika. Pulsometr odbiera dane wyłącznie z Twojego nadajnika.

Powiadomienia z maszyn przenośnych - pozwala być na bieżąco w trakcie noszenia komputera treningowego na co dzień. Będziesz otrzymywać powiadomienia o połączeniach przychodzących, wiadomościach i powiadomieniach z serwisów społecznościowych. Możesz także sprawdzać je na wyświetlaczu komputera treningowego, w trakcie treningu można zobaczyć, kto dzwoni, i zdecydować, czy odebrać połączenie, czy kontynuować trening. W ustawieniach telefonu można określić, które powiadomienia posiadają być odbierane, albo w całości wyłączyć je na komputerze treningowym.

Łączność

 • Specjalny kabel micro USB do synchronizacji danych z komputerem PC lub Mac
 • Połączenie Bluetooth Smart z telefonem i sensorami
 • Serwis internetowy Polar Flow kompatybilny z systemami operacyjnymi Mac OS X 10.6, OS X 10.7, OS X 10.8 lub nowszym oraz Windows XP, Windows 7, Windows 8 lub nowszym
 • Kompatybilność z aplikacją przenośną Polar Flow Oprogramowanie z możliwością aktualizacji

Kompatybilność - wzbogać swój komputer treningowy, żeby jeszcze lepiej wykorzystać trening i uzyskać szerszą wiedzę o swych wynikach.
Kompatybilny z:
detektor biegowy Bluetooth Smart,
Nadajnik na klatkę piersiową H10.

FUNKCJE ZWIĄZANE Z AKTYWNOŚCIĄ

 • Całodobowy pomiar aktywności - pilnuje codzienną aktywność na pięciu poziomach intensywności poprzez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Gwarantuje kompletny obraz tego, co robisz.
 • pilnuje czas aktywności, zlicza kalorie spalane każdego dnia, kroki i odległość oraz rejestruje czas snu. Obliczenia opiera na analizie częstotliwości, intensywności i regularności ruchów, a także danych użytkowniku. Poziomy intensywności to: odpoczynek (sen i drzemka, leżenie); siedzenie (siedzenie lub inne pasywne zachowania); niski (praca stojąca, lekkie prace domowe); średni (spacerowanie i innego typu aktywność o umiarkowanej intensywności); wysoki (jogging, bieganie i innego typu aktywność o dużej intensywności). Oprócz tego widać, jak aktywność o różnym natężeniu wpływa na powszedni cel — im wyższa intensywność, tym szybciej go osiągniesz. Znajdź więcej przykładów aktywności o niskiej, średniej i pokaźnej intensywności w serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow.
 • Funkcja Sleep Plus - większości dorosłych osób wystarcza osiem godzin snu, ale w rzeczywistości potrzeby mogą być rozmaite. Dorośli powinni spać od 7 do 9 godzin na dobę. Na potrzebę snu wpływa dużo czynników, takich jak jednostkowe cechy, stres, obciążenie treningowe, kondycja fizyczna i możliwy niedobór snu. Funkcja Polar Sleep Plus samoczynnie wykrywa czas, długość i jakość snu na podstawie ruchów nadgarstka. Łączna długość snu oznacza całkowity czas od zaśnięcia do przebudzenia. Sen faktyczny to wskaźnik określający czas rzeczywiście przespany. Przebudzenia pokazują czas przebudzeń w ciągu nocy. Ciągłość snu określa jak ciągły jest Twój sen w skali od 1 do 5, gdzie 5 oznacza niezakłócony sen. Im niższa ta wartość, tym bardziej przerywany masz sen. Możesz ustawić preferowany czas snu, żeby określić, jak długo chcesz spać każdej nocy. Możesz również oceniać swój sen. Otrzymasz dane na temat snu oparte na danych, preferowanym czasie i ocenie snu.
 • pilnuj swoje długoterminowe nawyki dotyczące snu w serwisie Polar Flow. Analizując swój sen, możesz zobaczyć, jaki wpływ posiadają na niego wszelkie zmiany w Twoim powszednim życiu i odnaleźć równowagę między odpoczynkiem, aktywnością, a treningiem.
 • Cel związany z aktywnością - aktywność fizyczna jest korzystnie wpływa na zdrowie Cel związany z aktywnością pomaga i motywuje Cię, by pozostawać aktywnym poprzez cały dzień. Twoje urządzenie demonstruje dzienny cel związany z aktywnością i prezentuje, jak go osiągnąć. Jest on określany na podstawie Twoich danych osobowych, wybranego poziomu aktywności i ogólnych zaleceń zdrowotnych. Pasek aktywności na urządzeniu wypełnia się w ciągu dnia na podstawie czasu trwania i intensywności aktywności. Możesz utrzymywać aktywność na umiarkowanym poziomie przez cały dzień albo osiągnąć cel szybciej, wykonując bardziej intensywne ćwiczenia. Twoje urządzenie pomaga Ci w osiągnięciu dziennego celu związanego z aktywnością dzięki przydatnym wskazówkom, takim jak „idź na 50-minutowy spacer albo pobiegaj przez 20 minut”. Więcej wskazówek dotyczących osiągania celów związanych z aktywnością można znaleźć w serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow.
 • Podstawą celu związanego z aktywnością w serwisie Polar są wiarygodne wskazówki dotyczące aktywności fizycznej, które określają minimalną liczba ćwiczeń potrzebnych do osiągnięcia ważnych korzyści zdrowotnych. Do takich korzyści należą optymalna waga, zdrowe kości, mięśnie i stawy, prawidłowe samopoczucie i niższe ryzyko wystąpienia niektórych chorób.
 • Czas aktywności - obejmuje łączny czas spędzony na stojąco i w ruchu. Innymi słowy, czasem aktywności są ćwiczenia o niskiej, średniej i wysokiej intensywności. Żeby wydłużyć czas aktywności, unikaj siedzenia lub regularnie je przerywaj niedługimi spacerami. Badania wykazały, że skrócenie czasu aktywności ma negatywny wpływ na zdrowie. Zastąpienie dwóch godzin siedzenia czynnością o niskiej intensywności zezwala na spalenie tylu kalorii co w trakcie prędkiego, 30-minutowego spaceru.
 • W serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow możesz sprawdzić czas spędzony na ćwiczeniach na zróżnicowanych poziomach intensywności.
 • ilość kroków i odległość - urządzenie zlicza kroki realizowane przez Ciebie w ciągu dnia, ustalając w ten sposób przebytą odległość. Ilość kroków jest szacowana na podstawie częstotliwości, intensywności i regularności ruchów ręką.
 • Podsumowanie aktywności - przechowuje informacje o całej Twojej aktywności fizycznej. W serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow możesznadzorować aktywność fizyczną w danym dniu albo dłuższym terminie.
 • Całkowity czas aktywności to łączny czas treningu, który korzystnie wpływa na Twoje zdrowie i organizm. W serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow wyszukasz szczegółowe informacje, takie jak czas spędzony na wykonywaniu czynności na rozmaitych stopniach intensywności, przeciętna z realizacji dziennego celu, spalone kalorie i liczba kroków, ilość powiadomień o braku aktywności i czas i jakość snu.
 • Korzyści z aktywności- ta funkcja mierzy poziom Twojej aktywności w ciągu całego dnia i podpowiada, co zrobić, by pozostać w dobrej kondycji. Istnieją wiarygodne dowody naukowe przemawiające za prawidłowym wpływem aktywności fizycznej. Obejmuje on na przykład regularną pracę serca, mięśni i kości, zmniejszenie stresu i udoskonalenie jakości snu.
 • Funkcja Korzyści z aktywności nagradza użytkownika, przekazując kompletne podsumowania danego dnia, tygodnia i miesiąca - większa regularność aktywności fizycznej przekłada się na obszerniejsze korzyści zdrowotne. Postępy możesz pilnować w serwisie internetowym lub aplikacji Polar Flow.
 • Powiadomienie o bezczynności - przypomina o tym, by wstać, a także unikać siedzenia i stania w miejscu poprzez dłuższy czas — nawet w dni, w które osiągasz cele związane z aktywnością. Brak aktywności ma negatywny wpływ na krążenie, przemianę materii i wydatek energetyczny. Po 55 minutach bezczynności urządzenie oznajmia ją, przypominając o wplataniu aktywności do codziennych zajęć. Jeśli czas bezczynności wydłuży się do ponad godziny, w danych o Twojej dziennej aktywności pojawi się wskaźnik jej braku. Powiadomienia o braku aktywności nie są wyświetlane w nocy.

FUNKCJE TRENINGOWE:

 • Program treningu biegowego - przygotowuj się do wybranego wydarzenia biegowego, stosując spersonalizowany program treningu biegowego dostępny w Polar Flow. Wybierz jeden z czterech dystansów: bieg na 5 km, 10 km, półmaraton i maraton, zyskując kompleksowy plan treningów, który pomoże Ci osiągnąć cel. W zależności od wyboru dystansu, a także poziomu aktywności, otrzymasz osobisty program treningowy, który może trwać od 9 do 15 tygodni. Program treningu biegowego obejmuje także fazę budowania podstaw, która może wymagać kilkumiesięcznych treningów przed rozpoczęciem docelowego programu. Program treningów biegowych gwarantuje proste instrukcje, wskazówki motywacyjne i ćwiczenia przygotowujące wraz z niedługimi filmami instruktażowymi, powodując, iż trening przestanie być zagadką. Podczas treningu kompatybilne produkty Polar na bieżąco dostarczają wskazówek dotyczących biegu. Możesz wyświetlić docelową strefę tętna i docelowy czas trwania treningu i dopasowywać go w celu uzyskania stosownych wyników.
 • szybkość i dystans z nadgarstka - mierz szybkość i pokonany dystans na podstawie ruchów ręką. Korzystaj z profili sportowych związanych z bieganiem lub chodem i przy pomocy zaimplementowanego akcelerometru monitoruj pokonaną odległość i szybkość. By zapewnić precyzyjny pomiar, pamiętaj o określeniu ręki, na której noszony jest i wprowadzeniu innych parametrów osobistych.
 • Kadencja biegu z zegarka - kadencja biegu to liczba wyprodukowanych kroków na minutę podzielona poprzez dwa. Kadencja biegu jest obliczana przez akcelerometr w zegarku, więc nie jest niezbędny żaden dodatkowy sprzęt, taki jak czujka biegowy na buta. Monitorowanie kadencji biegu pomaga w poprawie skuteczności i zapobiega kontuzjom. Niska kadencja może, na przykład, oznaczać, iż robisz zbyt spore kroki i niepotrzebnie obciążasz organizm.
 • Pomiar tętna z nadgarstka - pomiar tętna z nadgarstka jest dokonywany za pomocą wbudowanego sensora pomiaru pracy serca zakładanego na rękę. Umożliwia prędkie i nieskomplikowane monitorowanie tętna w trakcie treningu. Mierzy tętno skrupulatnie i z łatwością oraz udziela wskazówek dotyczących trenowania z odpowiednią intensywnością. Pomiar tętna z nadgarstka jest oparte na optycznym module pomiaru pracy serca marki Polar i zapewnia możliwie najistotniej dokładne wyniki. Producent Polar bardzo dużą uwagę przykłada zarówno do samej konstrukcji i wyglądu, jak i funkcjonalności. Jednym z kluczowych czynników pomiaru tętna z nadgarstka, w celu zapewnienia najbardziej precyzyjnych wyników, jest stosowne dostosowanie wymiaru towaru. Zegarek powinien znajdować się tuż za kością nadgarstka, a jego pasek musi ściśle dotykać spodu nadgarstka. Oczywiście, nie może być zapięte zbyt ciasno, aby nie tamowało przepływu krwi lub nie powodowało dyskomfortu. Tętno jest świetnym miernikiem intensywności treningu i realizowanych ćwiczeń. Tętno człowieka jest dostosowywane adekwatnie do potrzeb organizmu i środowiska. Gdy intensywność ćwiczeń wzrasta, rośnie jeszcze tętno w celu dostosowania do szybszego wydatku energii i przyswajania tlenu. Tętno może być wyrażone jako bezwzględna liczba uderzeń serca w ciągu minuty (bpm), jako procentowa wartość tętna maksymalnego (% HRmax) lub jako procentowa wartość rezerwy tętna (% HRR). Tętno bezwzględne w trakcie treningu samo nie zagwarantuje wystarczająco skrupulatnych informacji, ale jeśli jest wyrażane i interpretowane w powiązaniu z wartościami HRmax albo HRR, określa jednostkową intensywność ćwiczeń. Twoje tętno w uderzeniach na minutę (np. 125 bpm) jest wartością indywidualną i nie może być porównywane do wartości typowych dla innych osób. Z drugiej strony porównywać można wartość procentową maksymalnego tętna. Przykładowo Twój znajomy może posiadać wyższe tętno wyrażane w uderzeniach na minutę, lecz wartość procentowa Twojej indywidualnej wartości HRmax może być taka sama. Oznacza to, że intensywność względna ćwiczeń obu osób jest taka sama.
 • HRmax - Maksymalne tętno (HRmax) to najwyższa ilość uderzeń serca na minutę (bpm) podczas wysiłku fizycznego. HRmax jest wartością jednostkową i może zmniejszać się wraz z wiekiem. Wyznacza jednostkową wartość referencyjną dla intensywności treningów, która jest stosowana do obliczania domyśnych stref tętna i w wielu funkcjach Polar Smart Coaching. Oparta na wieku wartość HRmax to przybliżona wartość szacunkowa maksymalnego tętna i jest wykorzystywana jako domyślna w większości komputerów treningowych Polar. Najbardziej niezawodną i najbezpieczniejszą metodą określania wartości HRmax jest pomiar w wysiłkowym teście laboratoryjnym.
 • Strefy tętna - Ta funkcja pozwala w nieskomplikowany sposób przystosowywać i monitorować intensywność treningu. Korzystając ze stref tętna, można jeszcze ćwiczyć według optymalnych programów opartych na pomiarze tętna. Domyślne strefy są oparte na wartości HRmax danej osoby. Zróżnicowane poziomy intensywności treningu przynoszą najróżniejsze korzyści, na przykład niska intensywność poprawia podstawową wydolność tlenową, a wielka — odporność w trakcie ciężkich ćwiczeń i maksymalną zdolność organizmu do przyswajania tlenu. Domyślnie istnieje pięć stref tętna wydzielonych na podstawie procentowej wartości Twojego maksymalnego tętna (HRmax): nad wyraz niskie (50–60% HRmax); niskie (60–70% HRmax); umiarkowane (70–80% HRmax); wysokie (80–90% HRmax); maksymalne (90–100% HRmax). Ograniczenia stref tętna można definiować samodzielnie. Bardziej szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w serwisie internetowym Polar Flow.
 • Strefy prędkości/tempa - pozwalają w prosty sposób wybrać i kontrolować intensywność treningu w oparciu o informacje dotyczące szybkości i tempa. Strefy prędkości/tempa pomagają różnicować intensywność treningu dla optymalnych efektów. Na prędkość/tempo wpływać będzie na nachylenie terenu, które z zasady obniża tempo,podnosi tętno i intensywność ćwiczenia. Strefy prędkości/tempa działają tak jak strefy tętna, nawet jeśli szybkość/tempo reagują na zmianę natychmiast, a osiągnięcie nowego poziomu intensywności w sytuacji tętna na ogół wymaga pewnego czasu. Przystępnych jest pięć stref - można używać domyślnych, ale zalecamy zdefiniowanie własnych. Oprócz tego na podstawie stref można wytwarzać plany treningowe i uzyskiwać wskazówki podczas ćwiczeń. Strefy szybkości/tempa są przystępne w trakcie biegania, jazdy rowerem, wiosłowania i pływania kajakiem. Bardziej szczegółowe dane na ten temat można znaleźć w serwisie internetowym Polar Flow.
 • ZoneLock - utrzymuje odpowiednią intensywność treningu. Przy użyciu funkcji ZoneLock można określić i zablokować wybraną strefę treningową w trakcie ćwiczeń. Jeśli osiągniesz wartości spoza wstępnie ustawionych stref tętna, szybkości, tempa lub mocy, komputer treningowy poinformuje Cię o tym alarmem dźwiękowym i wizualnym.
 • ZonePointer - ruchomy symbol na ekranie strefy komputera treningowego ukazuje, czy znajdujesz się we wstępnie zdefiniowanej albo żądanej strefie docelowej. Funkcja ta pomaga osiągnąć żądaną intensywność/tempo/szybkość.
 • Polar Fitness Test - mierzy Twoją wydolność tlenową w spoczynku w zaledwie pięć minut. Wynik — Polar OwnIndex — określa maksymalne przyswajanie tlenu (VO2max) i na jakim poziomie wydolności tlenowej znajdujesz się w porównaniu z ludźmi w tym samym wieku i tej samej płci. Test jest oparte na tętnie spoczynkowym, zmienności tętna, płci, wieku, wzroście, wadze i ocenie poziomu długookresowej aktywności fizycznej użytkownika. Wartość Fitness Test można porównać do powżechnych norm, przeciętnych wartości dla ludzi tej samej płci i w tym samym wieku. Polar Fitness Test może motywować do rozpoczęcia, kontynuowania lub zintensyfikowania treningu. Niezbędne będą tylko komputer treningowy i nadajnik na klatkę piersiową. Żeby móc śledzić postępy, test zawsze należy przeprowadzać w tych samych warunkach, co oznacza tę samą porę dnia i spokojne otoczenie, a także po dniu lekkiego treningu albo odpoczynku.
 • Running Index jest obliczany po każdym biegu. Opiera się na połączeniu wartości HRmax i HRrest i wartości tętna, szybkości i wysokości (funkcja dostępna w modelu Polar V800) w trakcie każdego treningu. Otrzymasz szacunkowe informacje o wydolności biegowej (maksymalna wydolność tlenowa w trakcie biegu jako teoretyczna wartość VO2max w ml/min/kg). Wyższy wynik oznacza, że Twoja kondycja krążeniowo-oddechowa/tlenowa jest udoskonalona. Running Index pozwala uzyskiwać codziennie informacje na temat poziomu wytrenowania, który jest sumą wydolności tlenowej i biegowej. Wzrost wartości wskaźnika oznacza, iż bieganie w określonym tempie wymaga mniejszego wysiłku albo iż Twoje tempo jest większe przy danym poziomie wysiłku. Na wskaźnik Running Index mogą wpływać czynniki tymczasowe, takie jak warunki pogodowe, wysoka temperatura albo stres. Z tego względu zalecamy monitorowanie trendów długoterminowych, a nie dziennych fluktuacji. W serwisie Polar Flow można wyświetlić średnią długoterminową i szacowane czasy ukończenia biegów na 5 km, 10 km, półmaratonu i maratonu.
 • Inteligentny licznik kalorii - oblicza liczbę spalonych kalorii na podstawie indywidualnych danych użytkownika: wagi, wzrostu, wieku, płci, wartości HRmax, tętna spoczynkowego, VO2max oraz intensywności treningów. Oparte na pomiarze tętna obliczenia kalorii są użytkowane, gdy mierzona jest praca serca. Dzięki czemu wydatek energetyczny jest nad wyraz skrupulatnie określany na dodatek dla jazdy rowerem czy podnoszenia ciężarów. Obliczanie liczby spalonych kalorii na podstawie aktywności jest stosowane w komputerach treningowych i monitorach aktywności, gdy wartości tętna są niedostępne. W trakcie danego ćwiczenia pokazywany jest bieżący wydatek energii (w kilokaloriach — kcal), a po jego zakończeniu — kompletna liczba kilokalorii spalonych w trakcie treningu. Oprócz tego można nadzorować całkowitą ilość kalorii spalonych w ciągu dnia.
 • Rezultat treningu - pomaga zrozumieć wpływ każdego treningu na Twoje zdrowie i kondycję. Oprócz tego zapewnia motywujące informacje zwrotne natychmiast po zakończeniu treningu. Dzięki funkcji Rezultat treningu można bardziej zróżnicować trening, zmieniając jego intensywność i czas trwania. Rezultat treningu jest oparte na jego intensywności i czasie trwania. Zależy od tego, ile czasu tranujesz w każdej strefie intensywności i ile spalasz w niej kalorii. Po każdym treningu wyświetlane jest krótkie podsumowanie, a szczegółowe dane można sprawdzić na komputerze treningowym, aplikacji lub serwisie internetowym Polar Flow. Obciążenie treningowe - demonstruje, jak ciężki był Twój trening. Pomaga także porównać obciążenie dla różnych treningów. Możesz na przykład porównać obciążenie wynikające z długiej sesji kolarskiej o niskiej intensywności z niedługim, lecz intensywnym biegiem.
 • Obciążenie treningowe jest oparte na intensywności i czasie trwania treningu. Intensywność treningu jest mierzona na ogół na podstawie tętna. Na obliczenia wpływają ponadto dane osobowe, takie jak wiek, płeć, waga, wartość VO2max i historia treningów. Do obliczeń używane są tlenowe i beztlenowe wartości progowe. Ponadto brany jest pod uwagę rodzaj sportu uprawianego podczas danego treningu, co ulepsza precyzję obliczeń. Funkcja przystępna w serwisie Polar Flow. Stan regeneracji - pomaga znaleźć równowagę między treningiem, a odpoczynkiem i szacuje, jakie obciążenie treningowe toleruje dany użytkownik. Kontroluje łączne obciążenie — czyli intensywność, ilość i częstotliwość treningów i codzienną aktywność mierzoną przez zegarek Polar.
 • Stan regeneracji uwzględnia informacje o treningach i określa bieżący i przyszły poziom fizycznego zmęczenia. Zbyt mnóstwo treningów w stosunku do czasu odpoczynku może doprowadzić do przetrenowania i zmniejszyć wydolność. Z drugiej strony zbyt mało treningu w danym czasie uniemożliwi zastosowanie pełnego potencjału. Nadzorując stan regeneracji, możesz planować trening i unikać przetrenowania lub zbyt niewielkiej ilości treningów. Dostępne są cztery poziomy stanu regeneracji: niedotrenowanie, równowaga, zmęczenie, przemęczenie. Stan regeneracji można sprawdzać w serwisie internetowym Polar Flow.
 • Powrót do punktu startowego - funkcja ta poprowadzi Cię najkrótszą drogą do punktu rozpoczęcia treningu (w prostej linii) oraz wskaże odległość od niego.
 • Dystans (w km) można ustawić i odczytać na kilka sposobów. Dystans treningu zawiadamia o odległości przebytej w trakcie treningu. Dystans okrążenia powiadamia o długości jednego okrążenia.
 • Wysokość n.p.m., suma wzniesień lub spadków terenu - umożliwia określanie bieżącej wysokości n.p.m. I związanych z nią parametrów. Wysokość n.p.m. Oraz suma wzniesień i spadków terenu wyświetlane są w metrach. Informacje są mierzone przy użyciu systemu GPS.
 • Profile sportowe - ta funkcja pozwala na dobór dyscypliny adekwatnej do planowanego treningu spomiędzy wielu przystępnych pozycji w serwisie Polar Flow i generowanie raportów właściwych dla danej dyscypliny.
 • Ekrany treningowe konfigurowane przez użytkownika - możesz bratać do swych potrzeb. Służą do tego ustawienia profili sportowych w serwisie Polar Flow.
 • zastosowany detektor GPS zapewnia staranny pomiar szybkości i dystansu w trakcie uprawiania sportów na świeżym powietrzu, a także umożliwia wyświetlenie trasy na mapie w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow po zakończeniu treningu.
 • A-GPS - Funkcja gwarantuje prędkie połączenie z satelitami GPS. Dane A-GPS informują urządzenie treningowe o przewidywanej pozycji satelitów GPS, co umożliwia wyjątkowo szybką recepcję sygnału także w warunkach, w których jego odbiór jest utrudniony. Plik informacji A-GPS na Twoim komputerze treningowym jest aktualny poprzez maksymalnie 13 dni. Żeby zapewnić szybsze połączenie z satelitami, należy regularnie synchronizować komputer treningowy z aplikacją Polar Flow albo oprogramowaniem FlowSync.
 • Tryb oszczędzania energii GPS - zezwala na wydłużenie czasu pracy akumulatora pulsometru w trakcie długich treningów przez zmianę interwału zapisu GPS z 1 sekundy na 30 lub 60 sekund. Powiększony interwał zapisu umożliwia rejestrowanie danych przez dłuższy czas, podczas gdy krótszy — rejestrowanie bardziej szczegółowych danych.
 • Szacunkowy czas ukończenia - na podstawie bieżącej prędkości i wstępnie ustawionej docelowej odległości.
 • szybkość/tempo - swoją prędkość możesz obserwować na ekranie urządzenia podczas treningu oraz później w serwisie Flow. Biegacze przede wszystkim używają tempo (min/km) zamiast prędkości (km/h). Możesz również ustawić cel treningu na podstawie swoich stref szybkości/tempa. Możesz także sprawdzać aktualne, przeciętne i maksymalne wartości prędkości/tempa.
 • Cele treningowe w serwisie Polar Flow możesz tworzyć cele treningowe i zapisywać je w dzienniku treningowym albo jako ulubione, celem ich zastosowania w dowolnym czasie. Cele możesz synchronizować z urządzeniem treningowym. Możesz wyznaczać cele poszczególnych faz treningu ze wskazówkami dotyczącymi tętna albo szybkości/tempa, żeby zaplanować trening interwałowy, albo także dodawać proste cele treningowe, np. „spal 700 kcal na rowerze” czy „biegaj przez 30 minut”. Urządzenie będzie Ci podpowiadać, jakie czynności masz kolejno do wykonania. Oprócz tego pojawi się na nim powiadomienie, kiedy zwolnić albo przyspieszyć, co pomoże Ci osiągnąć zaplanowane cele. Po treningu możesz przeanalizować swój wynik i porównać z celem w serwisie Polar Flow.
 • Historia treningów - gromadzi ostatnie pliki treningowe. Pojemność pamięci i liczba przechowywanych plików treningowych różni się w zależności od komputera treningowego oraz rodzaju i ilości informacji w plikach (np. Tętno, współrzędne GPS). Objętość pamięci zależy ponadto od wybranego języka.
 • Dziennik treningowy - proste przeglądanie wcześniejszych treningów i ćwiczeń i dopiero planowanych - cztery tygodnie w przód i wstecz. Wyświetlane są plany treningów, jednostkowe wyniki i rezultaty testów. W serwisie internetowym Polar Flow można wyświetlać dane w widokach dnia, tygodnia i miesiąca.
 • Timer interwałów - ta funkcja pomaga w treningach interwałowych, ponieważ zawiadamia, kiedy zmienić intensywność z mniejszej na pokaźniejszą i odwrotnie. W oparciu o dystans lub czas możesz ustawić dwa timery dla dowolnego treningu interwałowego i powtarzać tyle razy, ile chcesz.
 • Okrążenia ręczne - umożliwia ręczne zapisywanie okrążeń w dowolnym czasie.
 • Okrążenia samoczynne - ustaw automatyczne zapisywanie okrążeń w serwisie internetowym Polar Flow na podstawie określonego czasu albo dystansu. Najlepsze wyniki - funkcja umożliwiająca monitorowanie swoich najkorzystniejszych wyników, na przykład związanych ze spalonymi kaloriami, szybkością/tempem podczas ćwiczeń, a także powiadamia po treningu o pobiciu własnego rekordu.
 • Autostop/start - po włączeniu funkcji Autostop/start komputer treningowy samoczynnie początkuje/kończy rejestrowanie po ruszeniu/zatrzymaniu się w trakcie treningu.
 • Stoper

Funkcje po sparowaniu z sensorem biegowym Bluetooth® Smart (nie w pakiecie)

 • Kadencja - mierzy kadencję biegu, obliczając, ile kroków robisz w ciągu minuty. Czujnik mierzy bieżące, średnie i maksymalne wartości kadencji. Kadencję można sprawdzić na bezpośrednio na zegarku podczas biegu, a także po jego zakończeniu w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow. Kadencja może być mierzona jako łączna ilość wytworzonych kroków/ilość kroków jednej stopy wyprodukowanych w ciągu minuty. W przypadku produktów Polar, kadencja mierzona jest jako liczba dotknięć stopą podłoża. Jeśli chcesz poznać łączną liczbę kroków wytworzonych w ciągu minuty, pomnóż wartość kadencji wyznaczoną poprzez urządzenie Polar przez dwa.
 • Dystans - mierzy dystans treningu i podaje wartości pokonanych okrążeń i całkowitej przebytej odległości. Dystans można sprawdzać na komputerze treningowym w trakcie jazdy, a także po jej zakończeniu — w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow.
 • Średnia długość kroku - zagwarantuje skrupulatne i sprawnie działające pomiary długości średniego kroku umożliwiające poprawienie techniki i skuteczności biegowej. Średnią długość kroku można sprawdzać na komputerze treningowym podczas treningu i po jego zakończeniu — w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow.
 • prędkość/tempo - mierzy szybkość/tempo bezprzewodowo i precyzyjnie mierzy aktualne, przeciętne i maksymalne wartości podczas jazdy. Szybkość/tempo można sprawdzać na komputerze treningowym podczas ćwiczeń i po ich zakończeniu — w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow.

Przesyłanie danych Współpracuje z komputerami PC z systemem Windows XP, Windows 7, Windows 8 lub nowszym Współpracuje z systemem Mac OS X 10.6, OS X 10.7, OS X 10.8 lub nowszym Współpracuje z serwisem internetowym Polar Flow Współpracuje z aplikacją Polar Flow na urządzenia przenośne za pośrednictwem technologii Bluetooth Smart.

Eksport informacji zezwala na ręczne wyeksportowanie danych treningowych do zewnętrznych aplikacji i serwisów przy użyciu plików TCX, GPX lub CSV. Pliki można na dodatek skompresować w celu przyspieszenia pobierania. Można na przykład wyeksportować określoną trasę - do formatu GPX albo trening zawierający pokaźne informacje, takie jak trasa, tętno, spalone kalorie i kadencja — do formatu TCX.

Kompatybilność z rozwiązaniami innych firm - nieskomplikowane łączenie komputera treningowego Polar z serwisami innych firm. Szczegółowe dane o treningu i codziennej aktywności są samoczynnie wysyłane i udostępniane do innych serwisów, które wybierzesz. Aktualnie można zespolić się na przykład z serwisami Strava, TrainingPeaks, Apple Health Kit, Google Fit, MyFitnessPal i MapMyFitness.

POLAR FLOW

 • Dziennik - łatwe monitorowanie treningu, aktywności i postępów w serwisie internetowym Polar Flow. Informacje można wyświetlać w widokach dnia, tygodnia i miesiąca. Informacje rejestrowane w Dzienniku obejmują na przykład zakończone i planowane treningi, wyniki testów i dzienną aktywność.
 • Analiza wskaźnika Running Index - obserwuj, jak udoskonala się wydajność Twojego biegu. W oparciu o długoterminowe wyniki, analiza wskaźnika Running Index pozwala na oszacowanie czasu ukończenia biegów na 5 km, 10 km, półmaratonu albo maratonu.
 • Podgląd mapy - umożliwia wyświetlenie trasy treningowej w widoku mapy w serwisie internetowym Polar Flow, gdy używany jest GPS. Mapa zezwala na bardziej szczegółową analizę informacji treningowych.
 • Odtwórz trening - formuje film z prezentacją poprzednich tras treningowych i najważniejszych elementów treningu. Film jest dostępny w serwisie internetowym Polar Flow i można go udostępnić przyjaciołom i znajomym ze społeczności Polar Flow. Pozwala na wyświetlanie i analizowanie treningów publicznych udostępnionych przez innych użytkowników. W tym celu należy przeglądać mapę w serwisie internetowym Polar Flow.
 • Kanał społecznościowy - zostań częścią społeczności treningowej Polar i poznaj inne osoby trenujące z produktami Polar. Możesz udostępniać własne osiągnięcia, podsumowania czy aktywności albo śledzić i komentować materiały udostępnione przez inne osoby. Natychmiastowa analiza aktywności i treningu - zapewnia natychmiastowe, wizualne podsumowanie wybranego treningu lub aktywności w aplikacji Polar Flow.
 • dane dot. Aktywności można wyświetlać w widokach dnia, tygodnia i miesiąca. Innowacyjna analiza aktywności i treningu - nieskomplikowane analizowanie każdego szczegółu treningu i aktywności fizycznej w długim okresie w serwisie internetowym Flow. Oprócz tego można pogłębić wiedzę związaną z analizami treningów, na przykład porównując tętno z szybkością, wyświetlając szczegółowe dane o okrążeniu albo badając własną wydolność w odniesieniu do przebytej trasy. Poza szczegółami dotyczącymi Twojej aktywności fizycznej i korzyści dla zdrowia, które się z nią wiążą, możesz jeszcze otrzymywać praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak osiągnąć cel związany z aktywnością, a także wyświetlać okresy braku aktywności.
 • Planowanie treningów - stwórz szczegółowe cele treningowe w serwisie internetowym Polar Flow. Możesz zapisać je w dzienniku treningowym albo jako ulubione do korzystania w późniejszym terminie i synchronizować z komputerem treningowym.
 • Monitorowanie postępów - ta funkcja gwarantuje poręczne narzędzie monitorowania własnego rozwoju, które zezwala na generowanie podsumowań i wykresów na podstawie danych z dłuższego okresu czasu. Możesz wybrać sport, który ma zostać uwzględniony w podsumowaniach tygodniowym, miesięcznym i rocznym. W sekcji Okres niestandardowy można wybrać jednocześnie okres, jak i dyscyplinę sportową.

Podobne produkty w kategorii Zegarki sportowe